Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Emelt családit kaptam a sima...

Emelt családit kaptam a sima helyett 2,5 éve most mi a teendő?

Figyelt kérdés
2011 nyarán férjhez mentem,a gyermekem nem a férjemtől van.Tudom ez nem jelent semmit.Én fel is hívtam utána a Mákot és el is küldtem akkor a házassági anyakönyvi kivonat másolatátát.A feladási papír (ajánlott levél nyomtatványa) még meg is van.Ha felhívom és elmondom akkor gondolom ezt behajtják, ha jól számoltam 73000ft lenne amit vissza kell fizetnem. (emelt családi járt tavaly nyárig) Szerintetek kapok részletfizetést vagy hogy van ez??? Segítsetek!
2014. ápr. 25. 09:40
 1/9 anonim ***** válasza:
Én nem szólnék a helyedben. Ha meg észreveszik és szólnak, ráérsz akkor ezen agyalni, hogy részletfizetés van-e.
2014. ápr. 25. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
én ezen stresszelek mióta észre vettem....és ha megbüntetnek?!
2014. ápr. 25. 09:43
 3/9 anonim ***** válasza:
56%
Ha annak idején bejelentetted, hogy férjhez mentél, és ők felejtették el átállítani az utalás összegét, nem kell büntetőkamatot fizetned, de elképzelhető, hogy így is valamennyi kamatot felszámolnak. Biztosan lehet részletfizetést kérni, írni kell egy kérvényt majd. Jobb most elintézni, mert ha nem jelented, még évek múlva is behajthatják, addig meg csak kamatozik a 73000 forint.
2014. ápr. 25. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
56%
3-as vagyok. Egy ismerősöm anyukája nem szólt, hogy a gyerek abbahagyta a gimnáziumot, így két évvel tovább kapta a családit, mint járt volna. Évekkel később jöttek rá, ismerősöm és az anyukája is azóta is törleszti. Szerintem jobb most szólni.
2014. ápr. 25. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Jó lenne ha jönne egy Mák dolgozó...Felhívnám most is akár őket de jobb lenne előre tudni mire számítsak...
2014. ápr. 25. 09:46
 6/9 A kérdező kommentje:
Ezt találtam: A jogalap nélkül felvett ellátást attól lehet visszakövetelni, akinek az ellátás felvétele felróható, feltéve, hogy a felvételtől vagy az ellátás megszűnésétől kevesebb mint három év telt el.
2014. ápr. 25. 09:59
 7/9 anonim ***** válasza:

Igen, én is ezt találtam. Meg ezt:

") Ha az ellátás jogalap nélküli megállapításáért, illetőleg felvételéért több igényelbíráló vagy egyéb szervet és az ellátásban részesülőt is felelősség terhel, úgy a jogalap nélkül felvett ellátást közrehatásuk arányában kötelesek megtéríteni, illetőleg visszafizetni. Ha a közrehatásuk aránya nem állapítható meg, akkor a

felelősöket egyenlő arányban kell megtérítésre, visszafizetésre kötelezni." Ezek szerint, ha rá is jönnek, hogy jogosulatlanul vetted fel, nem kérhetik vissza az egész összeget, hiszen Te bejelentetted a változást. (De nem szóltál, hogy még mindig az emelt összeget fizetik, úgyhogy valamennyit vissza kell fizetni).

2014. ápr. 25. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha a feladóvevénnyel tudod igazolni, hogy a bejelentést megtetted, akkor az összeget csak az időszakra eső banki alapkamat mértékével együtt kell visszafizetned, büntetést nem kapsz rá, nyugodj meg.
2014. ápr. 25. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Szerintem májusban felhívom őket addig bátorságot gyűjtök.. :D
2014. ápr. 25. 10:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!