Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Van olyan aki Ausztriából kap...

Van olyan aki Ausztriából kap teljes családi pótlékot, nem különbözetet?

Figyelt kérdés
Mennyi idő után kapott először az igény benyújtása után? Magyar bankszámlára érkezik a pénz? Mikor, melyik hónapban, havonta vagy két havonta érkezik a pénz?

2014. jún. 2. 10:50
 1/5 anonim ***** válasza:
Január 14.-én igényeltem meg. Annak ellenére hogy itt élünk még egy választ sem kaptam. 2szer voltam bent. Mind2szer aztmondták hagyjam őket nyugodtan dolgozni..pfff!! Ezzel nem sokat segitettem tudom de legalább annyit tudsz hogy nem kell túl gyors intézkedésre várni..
2014. jún. 2. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mi is év elején igényeljük meg mindig, egy ôsszegben kérjük az előző évit. Minimum fél év, de volt ez már egy és fél is. A tavalyinak még híre-hamva sincs. Mi külföldi bankszámlaszámra kapjuk, de ezt az igényen fel kell tűntetni.
2014. jún. 2. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Én Magyarországon élek a gyerekekkel 9 hónapja adtam be igényt de semmi 2 hónapja azt mondták az osztrákok minden papír rendben van, elképesztő hogy mennyi ideig tart ez.
2014. jún. 4. 10:54
 4/5 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, teljes családi pótlékot csak az kap, aki Ausztriában él életvitelszerűen, vagyis a gyereknek és az igénylő szülőnek ott kell élnie...
2014. aug. 2. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A gyes-t az igénylő szülőnek kell a saját biztosítójánál kérnie, a családi pótlékot pedig az adóhivatalnál kell (finanzamt)kérvényezni. Ez utóbbi azonban csak akkor fizeti a családi pótlékot, ha jár a gyes is. Az oldalon található telefonszámon adnak információt: [link] Itt megmondják, melyik az a speciális nyomtatvány, amit ki kell tölteni (magyarul is megvan).
2014. szept. 2. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!