Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Egyedülálló családi pótlék és...

Egyedülálló családi pótlék és gyermekvédelmi tesókra 4 év különbséggel egy apától? Hasonló helyzetben valaki?

Figyelt kérdés
Formailag szabályosan igényelem meg az emelt családit és a gyermekvédelmit, mert apával hivatalosan nem vagyunk együtt, nem egy a lakcímünk sem. Gyakorlatilag viszont egy családot alkotunk. Az első gyerekre egyedülálló családit kapok és gyermekvédelmit. Most születik meg a tesó, rá is igényelhetem? Nem fognak hülyének nézni?
2014. jún. 3. 13:00
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Még senkitől sem hallottam, hogy foglalkoztak volna azzal, honnan van a gyerek, ha valaki egyedülálló.
2014. jún. 3. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
88%
De. Sot, eljárást us indíthatnak ellened. Logikusan gondolkodva, hogy a pcsaba lennel egyedulallo, ha épp uton a gyerek? Ugyan attól az apától? Majd hasra esel, amikor kamatos kamattal fizethetsz vissza mindent.
2014. jún. 3. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
De nyugodtan indíthatnak eljárást is, mert bizonyítani is tudom azt ami a papíron van. Nem vagyunk házasok, nem élünk bejegyzett élettársi kapcsolatban. Nincs közösen semmink, még lakcímünk sem. Mi ahová be vagyunk jelentve ott is van a gyereknek mindene, tehát ha környezettanulmányra ki is mennek, szerényebb képet látnak, mint ami az eredeti otthonunkban van.
2014. jún. 3. 13:12
 4/17 anonim ***** válasza:
53%
Tehát szűz érzéssel fogant a masodik gyermek? Gratulálok
2014. jún. 3. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Mi is ugyanígy élünk, nem vagyunk összeházasodva, hivatalos élettársi bejegyzés sincs nincs közös lakcímünk, (nekem van egy saját lakásom) van egy közös gyerekünk, de eszembe sem jutott csalni ezzel.Egyszer viccelődtünk vele, hogy megtehetnénk, mert ugye alkotmány értelmében nem vagyunk egy család, bezzeg, ha támogatásról van szó, akkor persze igen. Formailag megkaphatod (attól, hogy valaki gyermeket vár, még lehet egyedülálló, apa lelépett, egyéjszakás kaland stb.), de ha bukik a mutatvány, akkor visszamenőleg visszafizettetik, és lehet bírság is. Elég egyetlen rosszakaró, pár tanú és annyi.
2014. jún. 3. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
9%
Ne törődj velük a rosszmájúakkal! Igen a másik gyerekre is igényelheted, sőt máshogy nem is lehet. Olyan nincs, hogy az egyik gyerekre egyedülállóként kapod a másikra meg nem! Teljesen logikátlan. Ahhoz meg semmi közük, hogy ki az apa, és hogy fogant!
2014. jún. 3. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Köszi utolsó !
2014. jún. 3. 13:28
 8/17 anonim ***** válasza:
25%
5-ös vagyok, de most elültetted a bogarat a fülembe :) Na jó, nem, mi ezt nem tudnánk megtenni :), de alapvetően azért valahol megértem.
2014. jún. 3. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
86%
Hat en nem ertem meg. Az, aki rászorulna nem kapja meg, mert par forinttal tobb a jövedelme, a csajoknak meg mindent lehet, erre tanítod a gyerekedet? Tudod, higy egyszerre hazudsz, lépsz es csapsz is? Ügyes, okos anyuka, büszke lehet magara.
2014. jún. 3. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
A méregtől mar azt se figyelem, hogy mit írok, a tablet meg gondolkodik helyettem. Tehat: Én nem ertem meg. Az, aki rászorulna nem kapja meg, mert par forinttal tobb a jövedelme, a csaloknak meg mindent lehet, erre tanítod a gyerekedet? Tudod, hogy egyszerre hazudsz, lopsz es csalsz is? Ügyes, okos anyuka, büszke lehet magara.
2014. jún. 3. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!