Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Hogyan kell fellebbező levelet...

Hogyan kell fellebbező levelet írni a MÁK-nak?

Figyelt kérdés
Elvették a családi pótlékot, de gyermekem szeptembertől oktatási intézményben folytatja tanulmányait. (OKJ, és 19 éves).

2014. aug. 14. 10:38
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem kell ehhez felebezés. 18 éves kor felett nyáron csak visszamenőleg jár. Szeptemberben kér iskolalátogatásit és akkor újra kell igényelni.

Bár csak akkor ha nappalin és középiskolába jár.

2014. aug. 14. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az iskoláztatási támogatás a tankötelessé válás évének november 1-jétől a tankötelezettség teljes időtartamára, valamint a tankötelezettség megszűnését követően közoktatási intézményben tanulmányokat folytató gyermekre tekintettel annak a tanévnek az utolsó napjáig jár, amelyben a gyermek a 20. életévét, sajátos nevelési igényű gyermek esetén a 23. életévét betölti.


Közoktatási intézmény: óvoda, általános iskola, szakmunkásképző iskola, szakiskola, gimnázium, szakközépiskola, alapfokú művészetoktatási intézmény, gyógypedagógiai-, konduktív pedagógiai nevelési-oktatási intézmény, diákotthon és kollégium.


[link]

2014. aug. 14. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szóval neki már nem jár
2014. aug. 14. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Utolsó járhat mert én is érettségi után maradtam szakmát tanulni középiskolába. Szóval ha ugyan ott marad pl jár.
2014. aug. 14. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én is kaptam,mikor OKJ.s voltam.Annyi,hogy minden évben kellett iskola látogatásit kérnem,és bevinni a MÁK-hoz.
2014. aug. 14. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!