Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Otpseknek utaltak már családit...

Otpseknek utaltak már családit? Egyáltalán én várjam?

Figyelt kérdés

Augusztus elején szültem, ahogy megjött a kisfiam taj-kártyája beadtuk a családi iránti kérelmet, szept. 23-ai keltezéssel jött meg a határozat, hogy jogosultak vagyunk rá.

Azt hittem ma kiutalják az augusztusit, szeptemberit, de eddig nem jött semmi...

Nektek utaltak már otpsek? Vagy szerintetek én csak novemberbe várjam?

Köszi a választ


2014. okt. 2. 12:45
 1/8 anonim ***** válasza:

Elvileg meg kellett volna kapnod, ha csak nem úgy jártál mint én. Én is vártam-vártam, de nem utaltak, és felhívtam őket telefonon, és kiderült, hogy elakadtak a dolgaim félúton. Valaki nem csinált meg valamit (már nem emlékszem pontosan, hogy mit), de jeleztem, hogy nem kaptam meg, és rá pár napra utalták is.

Egy próbát megér szerintem.

2014. okt. 2. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nekem már megjött reggel 6-kor már a számlán volt, 7-kor jött az sms.


Elvileg 30 nap az átfutási idő a kérelem leadása után. És ezt akár hónap közepén is utalják, tehát nem várják meg a következő hó elejét.

Mivel megkaptad a határozatot, hogy jogosult vagy rá, így hiánypótlásra nem gondolnék..

Telefonálj rájuk!

2014. okt. 2. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat, akkor telefonálok...
2014. okt. 2. 12:56
 4/8 anonim ***** válasza:
Reggel 7.06-kor megkaptam az sms-t :) van családi. de nem tudom, te mikor számíthatsz rá.
2014. okt. 2. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Itt az a lényeg, hogy melyik nap adtad be az igénylést. Ugye 30 nap az ügyintézés. Tehát, ha augusztus 23-án adtad be a papírokat, akkor szeptember 23-ig meg kell kapni a pénzt! Ha még augusztusban beadtad a papírokat, akkor még szeptemberben meg kellett volna kapnod, legalább az augusztusi családi pótlékot, a szeptemberit pedig ma.
2014. okt. 2. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Bankszámlaszámot jól adtad meg? Beírtad? Nem lehet, hogy véletlen postán kérted?
2014. okt. 2. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Na most beszeltem veluk, tegnap kiutalták, de nem jott meg, ugyhogy a banknal van valami... :/
2014. okt. 2. 14:26
 8/8 A kérdező kommentje:

Na megse a banknal van a bibi, rosszul rogzitette a mak a szamlaszamom...

Javitjak es utalnak...

Koszi a valaszokat!

2014. okt. 2. 15:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!