Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Üdv! Szeretnénk újra megigénye...

Üdv! Szeretnénk újra megigényelni a családi pótlékot mivel az lemondásra került. De az OKJ-s tanulmányaim miatt újra igénybevennénk ezúttal az én számlámra utalva (elmúltam már egy ideje 18). Hogyan oldható ez meg?

Figyelt kérdés
Olyan problémával, információ hiánnyal fordulnék hozzátok hogy szeretnénk megigényelni újra a családi pótlékot. Mivel ez a nyáron le lett mondva, de most hogy OKJ-s tanulmányokat folytatok és megtudtuk hogy lehet igényelni így most megigényelnénk. Viszont annyi változással mivel elmúltam 18 már egy ideje, szeretnénk hogy az én számlámra jöjjön ez a havi pótlék. Annyi lenne az egész hogy az igénylő lapon az én számlaszámomat adjuk meg? Más kritérium nem kell (banki igazolványt csatolni mellé. )?! Illetve ha most megigényeljük akkor hogy kapom meg februárban visszamenőleg? December, január és februári összeg fog érkezni vagy a két hónap az csak aktuális két hónapként van és így csak januári fog a februári mellé?

2015. jan. 12. 01:32
 1/6 anonim ***** válasza:
igen a te számlaszámodat kell csak odaírni és akkor oda utalják, legfeljebb azért szoktak kérni mellé banki kivonat másolatot, hogy nehogy az legyen, hogy az ügyfél véletlenül elírja a számlaszámot és máshova utalják, így le tudják ellenőrizni, hogy nincs hiba... hogy hogy fogják utalni visszamenőleg azt nem tudom :)
2015. jan. 12. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Koszonom, ment a plusz :-) Akkor mar csak visszamenolegesre kernek egy valaszt valakitol...
2015. jan. 12. 12:45
 3/6 anonim ***** válasza:
Visszamenőleg csak az elmúlt két hónapra tudod megigényelni. Tehát megkapod februárra az aktuális havit, plusz ezt az elmaradt két havit.
2015. jan. 13. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Rendben így már érthető. Annyit nem tudunk még hogy ha úgy töltjük ki hogy szeptembertől kérjük (tehát így írjuk be mikortól járna) de úgyis csak 2 havit adnak majd meg...! Vagy írjam be hogy decembertől igénylem és kész? Lenne valamelyikből probléma hogy elutasítják vagy ez tök mindegy? Mert nem akarunk kétszer postázni hisz szeptembertől járna, de úgyis 2 havit adnak meg akkor hogy írjuk be a lapra? A februári nem a következő hónapban jön? Tehát márciusban?!
2015. jan. 14. 16:08
 5/6 anonim válasza:
Sajnos elkel keserítselek, visszamenőleg két havit utalnak csak, többet nem lehet igényelni. Hiába írja az iskola, hogy szeptembertől vagy az iskola tanulója, sajnos februárt írunk így csak 2 havit fognak utalni visszamenőleg. Plusz ez a bankszámlás dolog, én is a lányom számlájára akartam igényelni, és közölték ez nekem jár a lányom után, és nem a lányomnak. És kérték mindenféleképp saját bankszámla számot adjak, HACSAK a lányom nem él külön háztartásban , ha más a lakcíme, de nincs még 20éves akkor saját magának kell megigényelni a családi pótlékot.
2015. febr. 1. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Hm értem. Csak volt akinek engedték már ugyan itt olvastam, hát ezek szerint akkor nektek nem. Majd kiderül max. megadunk más számlaszámot mivel már el lett küldve. A 2 hónap is stimm, szerintem ha cink van szólnak telefonon. Mellékeltünk mellé OTP papírt is a számláról hogy lássák hogy és mi. De innenstől már nem rajtunk múlik. Köszönöm a segítségeteket, majd megírom a végeredményt hogy más is tanulhasson a kérdésből!
2015. febr. 2. 11:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!