Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Komolyan megvonják a családi...

Komolyan megvonják a családi pótlékot?

Figyelt kérdés

Egyszerűen felháborít ez az Ovihoz kötött családi pótlék! Dolgozunk a gyerekem bölcsis. Szeptembertől megy oviba. Nagyon össze vissza vagyok szabadságon. Van amikor nem kell mennem 1-2 hétig, ilyenkor fizetett távolléten vagyok. Örülök, hogy együtt lehetünk a kicsivel! Nyáron 2-2 hetet van itthon velem és apával. Van, hogy a férjem van szabin és nem viszi bölcsibe a kicsit, együtt csinálnak programokat. Ez nem heti szinten van, de 2-3 havonta van egy hét mikor nem megy. Most komolyan le kéne mondanunk ezekről az együtt töltött időkről, mert megvonják a családit? Felháborító, hogy meg akarják szabni mennyit lehetünk a saját gyerekünkkel! Megbeszéltük, hogy lemondunk a családiról. De tényleg ez a megoldás. Amúgy nem kevés pénz mert tartós beteg a kicsi, így emelt családit és gyest is kapunk, meg ugye a közgyógy. De úgy érzem a gyerekem fontosabb!

Az iskola természetesen más, de ott van tavaszi, nyári, őszi, téli szünet. Ott lesz időnk együtt lenni. De az oviban, hogy lehet ilyet kötelezővé tenni!? :(


2015. ápr. 25. 13:22
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
86%
Nem kell lemondanotok a családi pótlékról. Azt attól vonják meg, akinek a gyermeke igazolatlanul hiányzik az óvodából bizonyos számú napot. Ha 2-3 havonta előfordul, hogy családi program miatt nem vinnéd a gyereket, akkor előre írásban kérvényt kell írni az óvodavezetőnek, hogy miért és mikor nem menne a gyerek óvodába. Ezt az óvodavezető engedélyezheti, és máris nem igazolatlanul hiányzik a gyermek.
2015. ápr. 25. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy sosem tudom mikor leszek szabin. Pl. hétfő délután szólnak, hogy holnap nem kell jönni majd csak jövőhéten. :/
2015. ápr. 25. 13:29
 3/20 anonim ***** válasza:
52%
Biztos ki lehet talalni valamit. Beszelnek az ovodavezetovel, hogy milyen megoldast lat erre? Nem hiszem, hogy ennyire drasztikus a helyzet...
2015. ápr. 25. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Hétfőn megyek beíratni a gyerkőcöt oviba, majd rákérdezek.
2015. ápr. 25. 13:33
 5/20 anonim ***** válasza:
89%

Sokan félreértelmezik a törvényt. Csak attól veszik el a családi pótlékot, akiknél igazolatlanul hiányzik a gyerek.

Ez annyit tesz, ha nektek programotok van (otthon vagy, nagymamáznátok, síelés, a nagytesónak tavaszi, téli, őszi szünet, köhécsel, de nem igényel orvost és hasonló esetek), akkor felemeled a telefont és szólsz, hogy nem megy a gyerek.

A családi programokat előre szervezi az ember, előre szólsz, hogy xy mettől meddig nem megy és lemondod az étkezést is. Ilyenkor családi okokra hivatkozva te fogod igazolni a távollétet.

Akkor van a gond, ha anyuka egyszerűen úgy dönt, se szó, se beszéd, nem viszi a gyereket. Étkezés nincs lemondva, ott áll mindenki hülyén, vajon jön-e aznap x vagy sem. A családot nem lehet utolérni, az orvos/védőnő még tájékoztatásként sem tudja, esetleg beteg-e a gyerek... Senki nem tud semmit, igazolva nincs. Ez az eset az, amikor elvehetik a csp-t.

Nálunk a nagyobb szüneteknél előre kiírják, ki viszi a gyereket, a 30 fős csoportból átlag két kicsi szokott menni, mindenki mást otthon tartanak. Az egyik kicsinek elég messze laknak a nagymamáék, méhészkednek, tavasszal átlag min. 2 hetet folyamatosan ott tölt a család és kész.

Senki sem akarja megszabni, mennyit lehetsz a gyerekeddel! :)

2015. ápr. 25. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 sandrachnologic ***** válasza:
42%

Het ez az, amit az első ir. Az ovodavezeto engedelyezHETI. Es ha nem? 😞 szerintem beszéld meg az ovonokkel, hogy amikor kdierul, hogy szabadnapos leszel, akkor kozlod veluk es akkor ok tudnak rola vagy az ovivezetovel is közöld.


Engem is mélységesen elszomorít ez a helyzet, kedves kerdezo. Nem eleg, hogy mar a 3 eveseket ilyen aggressziven intezmenyesiteni kényszerülnek a szülők, de meg azt a kevéske oenzt is ehhez kötik.

2015. ápr. 25. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
73%
1-es vagyok. Nálunk, ha néhány napnál többet hiányzik a gyerek családi ok miatt, akkor az óvodavezető engedélye kell, gondolom, jövőre még szigorúbban fogják ezt venni. Nyilván, ha az indok az, hogy a szülő néhány havonta egy hetet otthon van, és akkor a gyermekével lenne, abból nem fognak problémát csinálni. Ez csak formalitás, hogy igazolva legyen a távollét. Azt tudom elképzelni, hogy ha ez gyakran előfordul, azt esetleg nem engedélyezik, pl. a gyerek nem lehet havonta otthon 3 hetet ilyen-olyan oknál fogva.
2015. ápr. 25. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
79%

Igazolatlan hiányzásnál vonják meg, nem? Ha tudod, hogy bem megy, nyilván majd az ovitokban szokásos módon jelzed és már nem igazolatlan.


Én úgy tudom, hogy nagycsoportban nem szeretik, amikor a gyerek kihagy napokat azért, hogy a szülővel legyen. Én hétfőtől-péntekig dolgozok, apjának van hétköznap szabadnapja, de mi visszük akkor is oviba a középsős kislányunkat. Lehet valamit csinálnak - most például anyák napjára készülnek - nem biztos, hogy jó, ha nem betegség miatt marad olitthon.

2015. ápr. 25. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
53%
Ha az óvoda kötelező, akkor menni kell. Iskolából se lehet hiányozni heteket azért, mert nyaralni/sielni/akármi mentek.
2015. ápr. 25. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
68%

Na igen, ha minden hónapban a négy hétből hármat csak úgy otthon van a gyerek, egyáltalán minek beíratni?

De pl. ha fixen van egy napod, hétfő, vagy péntek, és azokon a napokon nem viszed, azt simán engedik. A szüneteket, a kicsit meghosszabbított hétvégéket.

Nálunk simán engedélyezik ezeket. Egy kicsit szigorúbban veszik az iskolaelőkészítősöknek ezt, mert nekik már kötöttebb a program, sokfelé mennek, felmérések, logopédus stb., nekik sem jó, ha mindig mindenből kimaradnak.

A 3 éves kicsiknél sokkal lazábbak, engedékenyebbek.

2015. ápr. 25. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!