Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Olyat lehet hogy a családi...

Olyat lehet hogy a családi pótlékot a gyereknek utálják?

Figyelt kérdés

Egyszer a tévében valami politikus azt mondta hogy ez a gyereké, és csak azért utalják a szülőnek mert a gyereknek nem tudják.

16 éves vagyok, apám, egyedül nevel. Nem jövünk ki túl jól egymással, azt a 13700 forintot meg pont nem rám költi, inkább magára... ha kérek tőle pénzt ruhára vagy valamire, állandóan azt mondja hogy hagyjam békén neki nincs pénze. Ketten lakunk egy nem túl nagy házban, keres havi 130ezret, ebből nem hinném hogy nem lehetne kijönni úgy hogy rám is jusson valamennyi...


2015. jún. 12. 13:19
 1/7 anonim ***** válasza:
Gondolom a lakásrezsit, meg az étkezésedet fizeti édesapád.
2015. jún. 12. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
18 éves korod után lehet, bemész a MÁKhoz és kitöltöd a 'Nagykorú és saját jogán családi pótlékra jogosult' papírt. Addig marad az aputól kérek, vagy a suli mellett elmegyek dolgozni.
2015. jún. 12. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem annyiból nem lehet kijönni, egyedül se, nemhogy egy gyerekkel, szóval inkább keress diákmunkát.
2015. jún. 12. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
71%

Nagyon naiv vagy. 130-ból két embernek gyakorlatilag max. éhen halni lehet, nemhogy még a családi pótlékból "dorbézoljon"!

Csoda hogy kijöttök ennyiből!


Számolj egy kicsit!

Kérdezd meg tőle, hogy mennyi a havi rezsitek! Annak a fele már rögtön a te "költséged".

Buszbérleted? És az övé?

A maradékból fizetitek a kaját.

2015. jún. 12. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
De amugy lehet igy kerni, en is megkertem anyamat hogy had jojjon az en szamlamra, tanulsagos volt magamnak beosztani a penzt, de utanna mar semmire nem kaptam, nem is kertem penzt tole. En vettem a berletet, kajat a suliba, mindent, es szerintem jobban jottem volna ki, ha honap kozbe kerek mindig aprankent. Bocs az ekezetekert.
2015. jún. 12. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Tényleg nem sok a rezsi, megnéztem a számlákat, a víz 7000 áram 9000 gáz 7500 körül szokott lenni+ a net 4000 tehát úgy összesen 27500, ezen felül ugye minden nap elmegy vásárolni kivéve vasárnap, vesz sört kenyeret tejet ilyeneket, elkölt kb. 1500 Ft-ot, az úgy 39000, tehát ugy minden együtt 66500. Így szerintem még bőven maradna másra is...
2015. jún. 13. 08:21
 7/7 anonim ***** válasza:
50%
Nem esztek mást csak tejet meg kenyeret? Mert akkor talán elég 1500 forint a napi bevásárlásra. Én 4000 alatt nem szoktam megúszni. Szállj le a magas lóról, fogalmad sincs, hogy működik egy család költségvetése. A kaján kívül ráadásul csomó egyéb költség van: tisztálkodó/tisztítószerek, utazás stb.
2015. jún. 13. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!