Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Létezik, hogy nem kapok...

Létezik, hogy nem kapok családi pótlékot?

Figyelt kérdés

4 éves a kisfiam. Tudom, hogy a születése után igényeltem. Tudom, hogy egy időben együtt jött a fizetéssel.

Sosem figyeltem, amúgy sem igazodok ki a bérpapíron. Most átolvastam, nem látok rajta ilyen összeget. OTP direkten megnéztem, nem jött csp. Sem most, sem az elmúlt 3 hónapban.


Komolyan, mindjárt sírva fakadok :(

Nem vet fel minket a pénz, de sosem ellenőriztem. Valamiért azt gondoltam, együtt jön azza a soványka közalkalmazotti béremmel :(

Valamikor jött is. Tuti. Most miért nem? Mióta lehet ez így?


Komolyan, remegek, tiszta ideg vagyok... hogy lehet ez?

Hol tudom ellenőrizni, hogy mióta nem kapok, illetve miért lett semmis az igénylés? Hiszen nyilván elég 1x igényelni, nem?



2015. aug. 6. 15:13
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
28%

Nekem meg kicsi a babam ezert nem nagyon neztem meg utana. De ugy emlékszem vhol olvastam h be kell jelenteni hha oviba megy. Azt hiszem alapbol ha nem jar oviba nem is kapsz.


Nekem általában 5nappal a tobbi kifizetés előtt jon. Sosem jott egyszerre

2015. aug. 6. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
100%

Családtámogatási ellátások címen érkezik.

Hívd fel a Magyar Államkincstárat.

2015. aug. 6. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer igényeltük a gyerekek születése után, azóta is minden hónapban utalják. Aznap szokott jönni a közalkalmazotti bér is, de külön utalásban. Az államkincstárnál tudsz utána nézni.
2015. aug. 6. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
Hívd fel a területileg illetékes államkincstárt a taj-számoddal, ott tudnak erről tájékoztatást adni. Elég egyszer igényelni. Annak idején kaptál róla az államkincstártól levélben határozatot, amiben megállapítják a családi pótlék összegét?
2015. aug. 6. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
100%
Mar a kormanyhivatal az illetekes szerv. A csaladi sose jott egBen a fizetessel, azt mindig kulon jogcimen utaljak.
2015. aug. 6. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
100%

"Mely időponttól jár az ellátás? Visszamenőleg megállapítható-e?

Az ellátás kezdete egybe esik a kérelem benyújtásának napjával, - amennyiben a jogosultsági feltételek fennállnak. Visszamenőleg, legfeljebb a kérelem benyújtásának napját megelőző második hónap első napjától lehet az ellátásban részesülni. "



Tehát hacsak nem tudod bizonyítani, hogy az illetékes szerv hibázott az utalás mulasztásával (ekkor valószínűleg polgári peres eljárásban követelhető), akkor csak az előző hónapig visszamenőleg kérhetitek.

2015. aug. 6. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:

Köszi, előkeresem a gyerek papírjait, valahol ott kell lennie.

Akkor ha felhívom a kormányablakot, ők meg tudják mondani, hogy mikor folyósítottak utoljára? És ha most igénylem, de korábban már egyszer igényeltem (ez tuti fix, hiszen tudom, hogy kaptam, csak aztán egy ideje nem kérünk papír alapú szla-kivonatot, és azóta csak hébe-hóba nézek rá), akkor nem gond, hogy még egyszer benyújtom az igényt?

2015. aug. 6. 19:48
 8/29 A kérdező kommentje:

Na, szóval, ha megvan a határozat, annak a számával ha holnap felhívom őket, nyilván tudnak tájékoztatást adni, hogy mi van, ugye?


2011 januári keltezésű, és 12200 ft, havi folyósítás, blablabla...


Szóval elvileg ők tudnak nézni összesítőt, hogy mikor kaptam, hova, milyen jogcímen utalták, fizették... ugye? és ha kiderül, hogy ők hibáztak, akkor megkapom a pénzem? vagyis nyilván a gyermek az ő pénzét.

2015. aug. 6. 20:23
 9/29 anonim ***** válasza:
100%

Igen, bár valamilyen eljárás után csak, ahol bizonyítani kell az igazadat, amennyire tudom, nálad van a bizonyítási teher ilyenkor.

De ha jár erre jogász, akkor vagy megerősíti vagy megcáfolja.

2015. aug. 6. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:

de hogyan bizonyítom az igazamat?

Bemegyek holnap/után a bankba, és megkérem, hogy nézzék már meg, mikor jött az államkincstártól utoljára csp? ha adnak erről kivonatot, akkor az elég?


tök gáz, pont a spórolás miatt nincs sms-érteítőm, és nem nagyon használok kp-t. ahol csak lehet, kártyával fizetek, de így meg követhetetlen, hogy mi pénz mozog a számlán :/

2015. aug. 6. 21:22
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!