Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Ha édesanyám meghalt és...

Ha édesanyám meghalt és édesapámat nem ismerem (soha nem nevelt) akkor meg fogom kapni anya nyugdíjának nagyobb részét?

Figyelt kérdés
anya egy hónapja meghalt és benyújtottam az árvaellátásra a kérelmet mert 18 éves egyetemista vagyok. Édesapámat soha nem ismertem de él. ebben az esetben megkapom anya nyugdíjának 60%át vagy csak a 30%ot? azért vagyok bizonytalan mert az onyf honlapján csak arra tértek ki hogy ha velem él de változott munkaképességű vagy halott. arra nem tértek ki hogy akkor mennyi ha nem ismerem de él. Kérdeztem a nyugdíjfolyósítós ügyintézőt de nem tudott válaszolni erre mert elvileg ilyennel még nem találkozott.
2015. aug. 26. 17:52
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem csak a 30%-ot. Gyerektartást küld? Be van jegyezve, mint apád?
2015. aug. 26. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

attól, hogy apádat nem ismered, attól még kéne gyerektartást fizetnie. a láthatás ugyanis az ő joga, míg a gyerektartás már kötelezettség. annak, hogy nektek ez nem kellett, már nem az állam dolga :/

és mivel a gyt 18 éves korig jár, már nem is tudsz mit tenni, ezután rokontartást lehetne kérni, de annak egyik fele, hogy te tartsd vele a kapcsolatot.

2015. aug. 26. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
be van jegyezve mint apa de nem fizet és nem is tudok kérni tőle mivel nem tudom hogy hol van nem tudok telefonszámot se meg semmit. tehát csak a neve van meg de az annyira általános név hogy esélytelen megtalálni.
2015. aug. 26. 18:24
 4/10 anonim ***** válasza:
Akkor fordulj bírósághoz, előkerítik. Gondolom még tanulsz, ha jár az árvasági, és akkor az is járna. Így viszont tuti hogy csak a 30% jár.
2015. aug. 26. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
41%

Egyszer már kérdezted. Olvasd át újra a válaszokat."Árvaként anyukám nyugdíjának hány %át fogom kapni? Volt már valaki hasonló helyzetben?

20 éves vagyok és meghalt anyukám aki rokkant nyugdíjas volt. Édesanyámról csak annyit tudok hogy mi a neve és hogy él. Soha nem találkoztam vele tehat nem nevel. Ebben az esetben nem tudom hogy 30%ot kapok e mintha lenne apukám és dolgozna vagy 60%ot mintha halott lenne vagy megváltozott munkaképességű? Ezt még a nyugdíj folyósítónal se tudták megmondani de nagyon nem mindegy. Ha valaki volt hasonló helyzetben légyszi segítsen.!!"

2015. aug. 26. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

[link]


Kérd el tőlük Hidasi László nyugdíjszakértő elérhetőségét! Ő nagyon korrekt, hasznos választ fog adni!

2015. aug. 26. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Bocs hogy ezt írom de tökmindegy... a lényeg hogy rohadt keveset fogsz kapni (sajnos). A nyugdíjat ráadásul az addig ledolgozott évei alapján számítják ki, nem úgy mintha ledolgozta volna az összes munkaévét mondjuk 60 éves koráig, ezért maga az alap összeg is nagyon kevés lesz sajnos, és még annak veszik a 30 %-át...

Mivel apukád él ezért nem kaphatsz 60 %-ot, mivel nyilván eddig sem kaptál utána árvaellátást, az mindegy hogy ismered-e őt vagy sem, a lényeg hogy még él.


Azért röviden leírom az én történetem:

Apukám 9 éves koromban elhunyt, ,kaptuk utána az árvaellátást, ami 20 éves koromra (egyetemista voltam) olyan 30 ezer Ft körül volt 2003-ban. Ekkor elhunyt anyukám is, aki addig aktívan dolgozott, és az új árvaellátás összegét megállapították: 30 ezer Ft!!!! Én totál kiakadtam és mondtam a nyugdíjfolyósítós alkalmazottnak hogy mi a fenét csináljak harmadéves egyetemistaként és árvaként havi 30 ezer Ft-al, persze csak annyit tudott mondani hogy nem tud mit tenni ez a törvény... (mivel valaki nem kaphat árvaellátást mindkét elhunyt szülője után, csak az egyik után, és az addig ledolgozott évek alapján - anyukám tanítóként dolgozott - ez az összeg jött ki, vicc az egész :-(( )


Egyébként részvétem és kitartást kívánok neked a jövőre nézve!

2015. aug. 26. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok: ha akarsz beszélgetni írj privit!
2015. aug. 26. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Anyukám ledolgozta a munkaidőt mert megvolt neki a40 év és 62 éves volt mikor meghalt.
2015. aug. 27. 00:17
 10/10 anonim ***** válasza:
Oké akkor legalább annyi pozitívum van hogy a teljes nyugdíjának a 30 százalékát fogod kapni... De a nyugdíjfolyósító majd úgyis tájékoztat
2015. aug. 27. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!