Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Emelt családi igénylés?

Emelt családi igénylés?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Pici fiam koraszülött volt, méhen belül kapott oxigénhiányt és ennek következtében epilepsziás rohamai vannak.

Múlt héten kaptuk meg az igazolást emelt családira. ebben kérném a segítségeteket mert elég tájékozatlan vagyok-e téren.


2015. szept. 29. 10:52
 1/6 anonim ***** válasza:
Menj be a MÁKhoz vagy kormányablakhoz vagy,ha budapesti vagy,akkor oda ahol az igazolványokat csináltatják és ad le a kérelmet,meg fogod kapni és szerintem már a novemberit úgy is fogod kapni. Kapsz majd postai úton egy kártyát is,amivel pé ingyen utazhatsz a BKV-n a vonaton és a volán buszokon pedig 90%-os kedvezménnyel (vagyis a babád kapja és aki vele utazik kísérőként 1 fő élhet ezekkel a lehetőségekkel) Sajnálom ami a babáddal történt :(
2015. szept. 29. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszod.

Sajnos az orvosom úgy gondolta biztonságos vissza tartani a szülést ha elfolyt a magzatvíz.

De így is hálás vagyok a sorsnak mert sokkal tragikusabban is végződhetett volna.


Még annyira lenék kíváncsi,hogy nem szeretném oviba engedni csak már mikor nagyon kötelező (5 évesen). Most az igazolást egy évre kaptuk meg. Ez elég lesz hogy igényeljem a hosszabbított gyes-t?

Nem a pénz érdekel, hanem az hogy vele maradhassak ameddig szüksége van rám.

Félek ha nem vagyok mellette és mások látják el mikor rohamozik, ez senkinek sem jó. Főként nem egy 3 évesnek mikor kinyitja utána a szemét és nincs ott az anyukája.

2015. szept. 29. 11:18
 3/6 anonim ***** válasza:
Most is nagyon kötelezö az ovi 3 éves kortol ,az új törvény szerint .
2015. szept. 30. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha csak egy évre kaptad meg az orvosi igazolást, akkor az csak egy évre érvényes. Minden évben meg kell majd hosszabbítanod. Ha esetleg változik az állapota, vagy rendeletmódosítás miatt kikerül a BNO kódja a rendeletből, akkor nem fog járni az emelt családi. Vagyis hosszútávra ez alapján ne tervezz, mert bármi történhet. A mi kódunk is átmenetileg kb. 1,5 évre ki volt véve, de aztán visszatették.

Amúgy 10 éves koráig gyesen lehetsz vele, ha van éppen érvényes emelt családiról szóló határozatod. A gyes mellett jelenleg dolgozni is lehet. Az óvoda jelenleg 3 éves kortól kötelező (ettől a tanévtől kezdődően változott), de úgy tudom indokolt esetben lehet kérni mentességet 5 éves korig.

Ha az igazoláson az van beikszelve, hogy a betegsége az elmúlt 2 hónapban is fennállt, akkor visszamenőleg is megkapod azt a kéthavi különbözetet most. Mindenképp személyesen a kormányablaknál intézd a dolgot. Az utazási kártyát majd automatikusan küldik, illetve a határozatot is. A határozat fontos, az kell mindenféle plusz "juttatás" intézéséhez is. Pl: közgyógyigazolvány alanyi jogon jár neki, akkor is ha nem lenne állandó gyógyszere, akkor évi 6000 ft. Ezt a járási hivatalnál kel majd intézni. Oviban, bölcsiben ingyenes étkezést kap, illetve ha van testvére akkor ő is.

2015. okt. 1. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Még annyit esetleg meg tudtok mondani, hogy kb mennyi idő míg utalnak?
2015. okt. 14. 01:41
 6/6 anonim ***** válasza:
Én mindent postai úton intézek. Szptember közepén kértem meg, hogy ne utalják az csp-t, hanem postai uton küldjék. Október 6.án már a postás hozta!
2015. okt. 26. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!