Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Valóban havi 80 ezret kapnak...

Valóban havi 80 ezret kapnak a nevelőszülők 1 gyerek után?

Figyelt kérdés

Csak hallottam, és meglepődtem.

Soknak tűnik.

Akinél ott van 10 nevelt gyerek, az tényleg havi 800 ezret megkap csak erre?

Eleve az volt a furcsa, hogy ennek a hölgynek van rendes, 8 órás munkája. E mellé hogyan adhatnak 10 gyereket? Biztos, hogy nem tud velük leülni tanulni, vagy bármiben segíteni mindnek. Vagy nem is beszélget velük, csak kb. a nevüket tudja?

Szerintetek az ilyen emberek a pénz miatt lesznek nevelőszülők, vagy tényleg ennyire imádják a gyerekeket?

Mert sokan imádják, ez tény, na de 10-re odafigyelni?


Akinek mondjuk 10 sajátja van, az is megkap ugyanannyi juttatást?


2015. okt. 1. 06:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
74%

Tudtom szerint akiknek 10 gyereket adnak nevelésbe, aott a "rendes" munka a föállású nevelöszülöség, és erre kapnak juttatásokat.


A havi 80ezer szerintem nem egészen stimmelhet, habár annyira nem túlzottan sok egy gyerek egész havi szükségleteire.

2015. okt. 1. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Ha ezt végigolvasod, akkor láthatod, hogy 10 gyereket nem is vállalhat egy nevelöszülö, és hogy ez a rendes munkája és a gyerekek után kapott pénz sem annyira sok, mint amennyinek tünik:


[link]

2015. okt. 1. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Egy kolléganőnkről van szó.

Nem közvetlen kollégám, így nem fogok rákérdezni, de tényleg azt beszélik, 8-10 gyerek van nála. Akkor csak pletyka lenne?

A munkahelye fix, hiszen nap mint nap itt látom a cégnél.

2015. okt. 1. 07:47
 4/13 A kérdező kommentje:
elég hosszú, hogy most megnézzem, de hétvégén lesz rá időm, köszönöm
2015. okt. 1. 07:47
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

"Anyagi juttatások


A nevelőszülőt arra az időszakra, amíg a gyermeket a saját háztartásában neveli, nevelési díj valamint ellátmány illeti meg.


A nevelési díj az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének 120%-a, különleges szükségletű gyermek esetén 140%-a, speciális szükségletű gyermek esetén pedig 150%-a.

Az ellátmány az éves nevelési díj 25%-a, melyet a nevelési díjjal együtt havonta folyósítunk.


Ezen összegeket, valamint a gyermek után járó családi pótlékot, amit a nevelőszülő igényel meg, a gyermek megfelelő ellátására kell fordítani. "


Az öregségi nyugdíj minimum összege idén 25800 Ft. Számold ki. Ehhez még a családi pótlék (12200 Ft) jön, mint bármely, gyermeket nevelő család esetén.

2015. okt. 1. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Az előzőekhez a kiadásokat is számítsd hozzá, ugyanis sok gyerek nagyon megdobja a rezsit, az étkezési költségeket. Ruháztatni kell őket, tisztálkodó szereket, tanszereket, egyebeket vásárolni.

Ha ügyesek, akkor nullára jönnek ki, ha nem, akkor még a munkabéréből is költ rájuk.


Kizárt, hogy ő ebből anyagi hasznot tudna húzni. Ha pénzügyi zseni és elhisszük, hogy 10 gyerek van (ezt kétlem!), akkor esetleg havi 10-20e Ft megmaradhat. Viszont ami munka van ennyi gyerekkel - hát arra elég kevés fizetés. Ha gyerekekkel szeretné szénné keresni magát, akkor bébiszitter lenne, 1000Ft körüli órabérrel és akkor 1, maximum két gyerekre kellene felügyelnie.

2015. okt. 1. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

ilyet találtam:


Radoszáv Miklós, a Fővárosi Területi Gyermekvédelmi Szakszolgálat igazgatóhelyettese szerint az önmagában még nem baj, ha egy nevelőszülő jövedelemkiegészítésként tekint a gyerekenként 15 ezer forintos díjazásra, ha egyébként alkalmas a nevelésre. (Ehhez jön még a nevelési díj [minimum 34 200 Ft/hó], az ellátmány [8500 Ft/hó] és a családi pótlék [minimum 18 400 Ft/hó]. – A szerk.)


Ez havi 76100 ft/gyerek.

Nem csak annyi juttatás van, amit írtok.

Nem én találtam ki, most kerestem rá neten.


Hát ez az, hogy érdemben nem tud vele foglalkozni, pl. tanulásban nem tud segíteni, és 10-12 főre sem nagyon lehet főzni egy családi házban, mert az már üzemi mennyiség. A legnagyobb lábasunkban 3 főre főzök, igaz marad belőle, szóval egyszeri étkezést egy normál konyhában max 5-6 főre lehet kivitelezni.


A költségekkel nem feltétlenül értek egyet, ha a fele társaság fiú, a fele lány, és nagyjából azonos korúak, akkor nem kell 5-5 teljes gardrób, mert a testvérek is cserélgetik a ruháikat (ha méret alapján megtehetik).

Eszközökből sem kell 10 db, amit egy anyuka megvesz az egyetlen gyerekének, az érthető, de ha 10 gyereked van, nem veszel mindenből 10-et.


A kaja meg a legjobb példa: ha meg tudja oldani az ekkora mennyiségben főzést, akkor minél nagyobb mennyiségben főz, fajlagosan annyival egyre olcsóbbra jön ki egy adag. Ezt mindenki tudja, aki jár boltba: minél nagyobb kiszerelést veszel, annyival olcsóbb a kilós/literes ár.


Ráadásul egy normál családban a rezsi is máshogy oszlik el, mert ott az egy főre jutó jövedelemből más arányban van számolva a rezsi. Remélem érthetően írom. Tehát ha van anyuka-apuka-gyerek, akkor a rezsi 1/3 - 1/3 - 1/3 arányban oszlik el. Pedig szerintem ott a gyerekre nincs 76 ezer ft-nyi juttatás.

Egy 12 fős családban a rezsi 12 része oszlik. Persze egy nagyobb ház, 4-5-6 szobás ház rezsije is több, ezt belátom. De nem 12x több!

A fűtés, a villany max 2x annyiba kerül, vagy 3x annyiba. De nem 2x vagy 3x több pénzük van, hanem 10x több pénzük. Tehát lényegesen nagyobb arányban nő a bevétel, mint a kiadások.

10 gyerek talán 10x annyi vizet használ, de nem használ 10x több gázt, meg 10x több villanyt.

Szóval szerintem igenis lehet ezen nyerni rendesen, mert 800 ezer + a fizetése, kb. 1 millió ft- az nem megy el rezsire + kajára.


Mi hárman élünk, a villanyszámlánk 25 ezer, de ebben benne van a fűtés is, és nyáron is ennyit fizetek, mikor lehet csak 5 ezer ft-nyi villanyt használok. A gázzal csak főzök, max 5 ezer. A vízdíj 3 ezer. Szemétdíj kb 2000-re jön ki havonta, vagy annyi se.

Telefonszámlát nem számolok, mert az nem olyan. Internetet nézhetjük, de az is max 5 ezer. Esetleg kábeltévé. 3 ezer.

Tehát hármunkra a rezsi nincs 50 ezer, az fejenként tizenpár ezer ft. (elképzelhető, hogy kihagytam valamit. De semmi sem növeli meg sokkal jobban)

A rezsi után hármunknak marad olyan 60-80 ezer kajára. Azaz rezsi + kaja fejenként olyan 35-40 ezerből jön ki havonta.

Ebben nincs ruházkodás + szórakozás.

De ha ezt vetítjük át, akkor gyerekenként 30-40 ezret el lehet költeni a nevelt gyerek saját igényeire. Új ruhákra, játékokra, iskolai dolgokra, különórákra, bármire. Őszintén: egy átlagos családban hol jut ennyi egy gyerekre? SEHOL! Meg magára a szülőre sem. Sokszor egyetlen új cipő sem fér bele, vagy egy új kabát, ami már nagyobb kiadásnak számít.


Tessék, ezt sem én írom:


Többen bővítettek itt házat a nevelőszülői hálózat volt vezetője által kiállított jövedelemigazolásokra felvett hitelből. Csakhogy a jövedelembe a nevelőszülői díj mellett a gyermek után járó összes ellátmányt is beleszámolták. Így kerekedett több százezerre a havi bevétel. Érthető, ha most két marokkal kapaszkodnak a gondozott gyerekekbe, hiszen nélkülük nincs miből fizetni a törlesztést.


Na ugye, hogy bőven marad abból a pénzből. És a gyerek kap enni, mert ellenőrzik. Ha a gyerek panaszkodna, előbb-utóbb elvennék. És lám, ki lehet gazdálkodni egy nagy hiteltörlesztőt is. Ezt megint nem kapják meg a dolgozó magyar emberek.

2015. okt. 1. 09:20
 8/13 anonim ***** válasza:
63%

Vállalj akkor te 10 gyereket (nem is lehet, de rugózz csak), ha annyira megéri!


Eleve ott megbukik a nagy elmélkedésed, hogy a költségekkel el kell számolni, így eleve nem lehet úgy nyerészkedni, mint írod.


A közös gardróbra már nem is írok...

2015. okt. 1. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Az biztos, hogy az Ő dolga mit vállalt be! Hasznot nem huz rajta. 5 éves a kisfiam, egyedül nevelem! A rezsi ráeső része, 30 ezer, az ovira 10 ezer elmegy (foci, sakk, tisztálkodószer) az otthoni tisztálkodása és tisztán tartása havi 3-4 ezer. Nem olcsó egy fogkefe pl... Az otthoni étkezése havi 15 ezer, mert gyümi tejtermék kell... a legdrágább az étkezés szempontjábol.És még nem vettem neki ruhát, ceruzát, vagy épp ami a fejlődéséhez elengedhetetlen. De ha te ebbe üzletet látsz, vágj bele, csak ezt tudom ajánlani!
2015. okt. 1. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
93%

A másik!


8 nak igaza van! Egy nagynéném megkapta 3 unokáját mint nevelőszülő. Bizony minden blokkot számlát elkellett raknia és el kellett számolnia! Igy is nehezen jöttek ki, mert 2 nyugdijas nagyszülőről beszélünk. És ott volt a nyugdijuk is rá. Nagyon gonosz vagy, hogy ilyeneken jár az agyad! Ki lehet próbálni.

2015. okt. 1. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!