Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Miért kaptam csak egy gyerekre...

Miért kaptam csak egy gyerekre cs. Pótlékot? Két gyerekem van, az egyik 17 éves gimis, a másik 7 éves elsős. Az elsős nem a körzeti iskolába jár, ez lenne az oka? A tankönyvet rendesen megkapta.

Figyelt kérdés

2015. okt. 2. 08:23
 1/9 Vilcsianyuja ***** válasza:
80%
Szerintem a 17 évesed után iskolalátogatási igazolást kellett volna leadnod.
2015. okt. 2. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Államkincstárba adtál le iskolalátogatásit h még iskolába jár? Mert azt kellett volna...ha azt kihagytátok adjátok le és visszamenőleg is majd visszakapjátok következő hónapban.
2015. okt. 2. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.Nem tudtam,hogy kell leadni,eddig nem így volt.
2015. okt. 2. 09:48
 4/9 Vilcsianyuja ***** válasza:
60%
Elvileg 16 éves korig van tankötelezettség, és ha a gyerek onnantól nem jár nappali tagozatos iskolába, nem vagy jogosult utána a családi pótlékra. Ezért kell az igazolás, és ezért nem kellett eddig (ameddig be nem töltötte a 16-ot).
2015. okt. 2. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Még nem hallottam a változásról,ezért lepődtem meg.Köszi még egyszer. :)
2015. okt. 2. 10:11
 6/9 Vilcsianyuja ***** válasza:
60%
Ez nem új keletű, eddig is így volt.
2015. okt. 2. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Lehet,csak nekem idén májusban töltötte be a 17-et.Véletlenül nem tudod,hogy családi adókedvezményhez is be kell-e adni az igazolást?
2015. okt. 2. 10:49
 8/9 Vilcsianyuja ***** válasza:
Nem, mert ha családi pótlékra jogosult vagy, akkor arra is. Úgyhogy az igazolás csak a családi pótlékhoz kell, ha arra visszaszerzed a jogosultságot, akkor a családi kedvezmény automatikusan jár.
2015. okt. 2. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ez nagyon régóta így van, mikor még én is iskolába jártam 12 évvel ezelőtt akkor is így volt már... Nekünk is kellett vinni az igazolást h járjon...
2015. okt. 2. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!