Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Tejfehérje allergia esetén...

Tejfehérje allergia esetén jár emelt családi pótlék és gyes?

Figyelt kérdés
Milyen papírok kellenek hozzá?
2015. okt. 8. 13:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
73%

nincs olyan hogy emelt gyes. emelt családi pótlék járhat tejfehérje allergiára, itt pedig megtalálod mik kellenek hozzá:


[link]

2015. okt. 8. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
emelt családi és meghosszabbított gyes jár 2 éves kor után, ha van szakorvosi papírod (gasztro)
2015. okt. 8. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Nem is emelt gyest kérdeztem hanem, hogy jár e gyes például 3 éves kora után is ha tejfehérje allergiás?
2015. okt. 8. 13:56
 4/12 anonim ***** válasza:
30%

Akkor talán mondd azt, hogy "elnézést, félreérthetően fogalmaztam, az érdekel, hogy jár-e tovább a gyes".


Mert amúgy de, azt kérdezted, jár-e emelt gyes.

2015. okt. 8. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

szerintem hívd fel az államkincstárt, mert régen úgy volt, hogy akinek járt az emelt családi, annak a hosszabbított GYES is járt, de én itt most nem látok olyat, hogy méltányosságból hosszabbítanának abban az esetben, ha a gyermek egyébként képes nappali intézménybe, oviba, járni


[link]

2015. okt. 8. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Akkor fussál neki még egyszer... Hol látsz Te emelt gyest? Úgy kérdeztem,hogy jár e emelt családi pótlék ÉS GYES? (nem írtam hogy emelt gyes)
2015. okt. 8. 14:09
 7/12 anonim ***** válasza:
48%
de te nyilván nem azt akartad megtudni, hogy jár e gyes persze hogy jár alanyi jogon...emeltre gondoltál, nem azt írtad, emeltnek értettük, na, nem tök mindegy? GYES jár alanyi jogon, emelt családi pótlék járhat, méltányossági gyesnek meg járj utána oszt kész.
2015. okt. 8. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Tejfehérje allergia esetén jár emelt családi pótlék, ha 2 éves kor felett tejterheléssel igazolták ezt a diagnózist. A gasztroenterológustól kell kérned egy orvosi igazolást erről. Ezt az orvosi igazolást elviszed a MÁK-ba (kormányablak), és megigényled az emelt családit. Erről 21 napon belül döntenek, kapsz róla levélben egy határozatot. Ez a határozat kell minden további ügy intézéséhez. Ha jogosult vagy az emelt családira, akkor az alapján még van néhány plusz dolog, amire alanyi jogon jogosulttá válsz, ilyen pl a gyes 10 éves korig, közgyógy igazolvány (a ti esetetekben ez évi 6000 ft-os összeg, mert nincs a betegségéből eredő állandó gyógyszere, ezt a járási hivatalnál tudod majd intézni), ingyenes étkezés bölcsiben, oviban a testvérének is, ha van. Bölcsiben nem kell térítési díjat fizetni. És automatikusan küld a MÁK egy utazási igazolványt, amivel 90%-os kedvezménnyel utazhat a gyerek kísérője helyközi, távolsági járatokon, és ingyenesen a BKV-n (persze csak ha a gyerek is vele van).
2015. okt. 8. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ja és ez nem méltányossági gyesnek számít, ugyanolyan, mint amit amúgy mindenki kap 3 éves korig, a tartós betegség miatt jár tovább. A gyes mellett ugyanúgy lehet dolgozni 8 órában, és közben járhat oviba, iskolába a gyerek.
2015. okt. 8. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
8-9 es válaszoló, nagyon szépen köszönöm a segítséget. Ti is hasonló cipőben jártok? 3 éves a kislányom még csak 4 hónapja van tejmentes diétán, így még semmi sem jár,meg még a dokit sem tudtam kérdezni jövő héten megyünk kontrollra. Majd rákérdezek. Csak egy vagyonba kerülnek ezek a növényi italok és gondoltam utána kérdezek milyen támogatások járhatnak.
2015. okt. 8. 21:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!