Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Jár-e a Családi pótlék ill....

Jár-e a Családi pótlék ill. bármi más ha egynapos korában sajnos elhunyt a pici lányunk?

Figyelt kérdés
Terhessége 26. hetében járt nagyjából a feleségem mikor HELPP-szindróma miatt azonnal császározni kellett ! A Kislányunk aki 490 grammal született másnap sajnos elhunyt!Az a kérdésem , hogy ebben az esetben mi az ami jár?Születési- és halotti anyakönyvet kell hogy intézzek és temetnünk is kell!Ezt már tudom!Nem szeretnék semmit jogtalanul igénybe venni ,de ha valami jár akkor az most nagyon-nagy segítség lenne! Köszönöm!

2015. nov. 2. 13:28
 1/6 anonim ***** válasza:
83%

Családi pótlék nem.

Anyasági támogatás (64 125) igen.

2015. nov. 2. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A feleségem kapott ugyan egy általános tájékoztatót a kórházban ,elhadarták hogy valószínű mit lehet és mit érdemes!Ott ha igaz megemlítették az emelt szintű családit mivelhogy 1500 gramm alatti baba! De akkor ezek szerint ez téves volt! Ösztönzött az illető hölgy hogy intézzük el a babakötvényt , de hát nem tudom... Létezik , hogy járna?
2015. nov. 2. 15:07
 3/6 anonim ***** válasza:
72%

Ezeket gondolom a szülés után mondta.

Családi pótlék és babakötvény nem jár.


Anyasági támogatás igen.

2015. nov. 2. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az egyszeri anyasági támogatás jár. És állítólag a CSED is, a szüléstől számított hat hétig. A kórháznak kellett adnia igazolást, azt kell leadni az egyszeri anyasági támogatás igényléséhez.
2015. nov. 2. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Jár a családi pótlék is, hiszen két napig jogosult voltál rá, és egész havit fizetnek.


Anyakönyvi kivonat helyett ún. perinatális halottvizsgálati bizonyítványt fogsz kapni, ezzel tudod intézni az ügyeket.


Őszinte részvétem, sajnos átestem rajta én is. :(

2015. nov. 2. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget!

Te is fogadd őszinte részvétem! :(

Reméljük idővel könnyebb lesz!

2015. nov. 2. 20:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!