Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Az egyedülálló családi pótlék...

Az egyedülálló családi pótlék kizárja a családi adókedvezményt?

Figyelt kérdés

Kérlek segítsetek ha tudtok! Egyedül maradtam 2 kisgyermekemmel,ezért szeretném az egyedülálló családit igénybe venni, viszont nem tudom, hogy a családi adókedvezményt ugyanúgy igénybe vehetem -e akkor?!

Ha valaki tudja kérem segítsen azzal, hogy megírja!

Köszönöm szépen!


2015. nov. 20. 16:36
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
70%
Természetesen ugyanúgy igénybe tudod venni a családi adókedvezményt egyedülállóként is. A családi pótléknak egyébként sincs közé a családi adókedvezményhez.
2015. nov. 20. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Vilcsianyuja ***** válasza:
64%
Persze, hogy van köze a családi adókedvezménynek a családi pótlékhoz, hiszen annak jár, aki a gyereke után családi pótlékot kap. De igen, igényelheted az egyedülálló családi pótlékot, és továbbra is igénybe veheted a két gyerek után járó családi kedvezményt. Viszont így nem oszthatod meg senkivel, csak a saját jövedelmedből tudod igénybe venni. Ha netán a későbbiekben lesz élettársad, és a családi kedvezményt a saját jövedelmedből nem tudod mind kihasználni, ez majd akkor lesz esetleg problémás.
2015. nov. 20. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
60%
A kettőnek nincs köze egymáshoz, nyugodtan vedd igénybe.
2015. nov. 20. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
11%
Második, rosszul tudod, nem annak jár, aki a gyereke után családi pótlékot kap.
2015. nov. 20. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Vilcsianyuja ***** válasza:
76%

Idézem az Szja törvény 29/A. paragrafust:

(3)A családi kedvezmény érvényesítésére jogosult

a) az a magánszemély, aki a családok támogatásáról szóló törvény szerint gyermekre tekintettel családi pótlékra jogosult, továbbá a jogosulttal közös háztartásban élő, családi pótlékra nem jogosult házastársa...

2015. nov. 20. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Vilcsianyuja ***** válasza:
57%
Bakker, most akadtam ki, f...ér kell azt a piros kezet nyomkodni. Én TUDOM, hogy te rosszul tudod, mégse nyomkodtam.
2015. nov. 20. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm!!!! :)

Nagyon sokat segítettetek a válaszaitokat!!!Hétfőn megyek is intézkedni!

Köszönöm szépen mindenkinek!!!!

2015. nov. 20. 17:20
 8/15 anonim ***** válasza:
53%

Szövegértelmezés: A "jogosult" és a "kap" nem ugyanaz.

Ha én kapom a családi pótlékot, attól még apa is igényelheti a kedvezményt. Mert ő is jogosult, csak kettőnk közül én igénylem...


Kérdező: Természetesen igényelheted, Nettó 20.000 Ft-tal lesz több a fizetésed, ha van annyi adó és járulék a fizetéseden.

2015. nov. 20. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Az egyedülálló családi pótlék csak a közös érvényesítést és a megosztást zárja ki, nyugi.

Te igénybe veheted mindkettőt.


A családi kedvezmény pedig igenis összefügg a csp-kal, a csp-re jogosult szülő veheti igénybe a családi kedvezményt (nem pedig a családi pótlékban részesülő).

Családi pótlékra nem jogosult, közös háztartásban élő élettárssal pedig év végi bevallásban megoszthatja a csp-re jogosult.

2015. nov. 20. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Második, erős szövegértelmezési problémáid vannak, nézz utána a jogosult és kap szó közötti különbségnek. Független az adókedvezmény attól, hogy ki kapja a csp-ot.
2015. nov. 20. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!