Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » A csaladi adókedvezmény...

A csaladi adókedvezmény jòl tudom hogy 2011től kapják a ketto és egy gyerekes családok?

Figyelt kérdés
Ùgy olvastam hogy 2011 előtt csak a harom vagy több gyerekesek kaptak havi 4000ft gyerekenkent az egy kèt gyerekesek meg semmit ès 2011tol kapjàk a havi 10000ft gyerekenkent ok is jol tudom?
2015. dec. 21. 11:48
 1/5 anonim ***** válasza:
nekem 6 éves elmúlt az egyszem gyerekem és úgy emlékszem még magzati adókedvezményt is igényeltünk
2015. dec. 21. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Vilcsianyuja ***** válasza:
Igen, szerintem jól olvastad, így volt, ahogy írod.
2015. dec. 21. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Vilcsianyuja ***** válasza:
Az én nagyobbik gyerekem is 6 éves, de nála még nem volt ez a mostani rendszer, így nem volt a magzati adókedvezmény sem. Orbánék vezették be a mostani rendszert, 2010. tavaszán kerültek kormányra, így legkorábban tényleg 2011-ben tudták e jelenlegi családi adóalap-kedvezményt bevezetni.
2015. dec. 21. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem, nem így volt.

1988-ban új személyi jövedelemadó rendszert vezettek be, melynek részeként létrehozták a családi adókedvezményt, ami adóalap csökkentő tényező volt. Azoknak a családoknak járt, akiknek legalább három gyermekük volt. 1988 és 1991 között a kedvezményezettek köre bővült. Hat éves kor alatti gyerekek esetén az első és második kicsi után is járt.


A Bokros-csomag, amely a takarékossági intézkedéseket meghozta, első lépéseként 1995-ben megszüntette a gyermekek után járó adókedvezményt.


1999. január elsejétől a családi adókedvezmény minden kiskorú gyermeket nevelő családot megillet, minden gyermek után. Több mint egymillió család helyzetén javított ez az intézkedés. 2001. január elsejétől a gyermek fogantatásának 91. napjától megilleti a szülőt az adókedvezmény.

Majd 2002-2010 között az 1és 2 gyerekesek számára megszűnt. Orbánék vezették be a mostani rendszert 2011-től.

2015. dec. 21. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Vilcsianyuja ***** válasza:
Tehát akkor régen is volt magzati kedvezmény, bocs, ebben nem voltam érintett, a 6 évesem 1. gyerek volt, és akkor éppen az volt érvényben, hogy 3. gyerektől járt :)
2015. dec. 21. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!