Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Elvehetik ezért a családi...

Elvehetik ezért a családi pótlékot?

Figyelt kérdés
Egyedülálló családi pótlékot kapok,mert egyedül nevelem a lányomat.Van egy párom aki nem él velem,de épp nálam tartózkodott.Megjött a postás,meghozta a családit,de nem tudtam felvenni,épp fürödtem.A párom vette fel,a postásnak a saját nevét írta alá és utána odaírta zárójelben hogy" élettárs".Holott nem az,csak ezt kellett odaírnia,különben nem adták volna oda neki a pénzt.Ezt most jól elrontottuk,mi lehet ebből?Azt fogja hinni az államkincstár hogy jogtalanul veszem fel a családit,miközben élettársam van???
2015. dec. 30. 15:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Az államkincstár nem nézi át a postai iratokat. Ez a posta belső "ügye". Maximum akkor lenne érdekes, ha valaki jogtalanul venné fel a pénzedet, te reklamálnál, hogy nem kaptad meg, és utánanéznének, hogy akkor hol is van.
2015. dec. 30. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ,megnyugodtam!
2015. dec. 30. 15:14
 3/11 anonim ***** válasza:

jó sok esze van a párodnak.

De ezért nem veszik el.

2015. dec. 30. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Utolsó, ezt írta a kérdező: "csak ezt kellett odaírnia,különben nem adták volna oda neki a pénzt."
2015. dec. 31. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
ó,akkor bocsánat:)
2015. dec. 31. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ha valaki veszi a fáradságot, és utánanéz, akkor lehet gond, de kicsi rá az esély. Azért ez nem kimondottan a posta belső ügye, hiszen a feladóvevényt vissza kell juttatnia a postának a feladó felé. Ahol én dolgozom, ott is egy csomó tértivevényes levelet küldünk ki, meg néha pénzt is, és a papírnak hozzánk kell visszajönnie arról, hogy a címzett átvette-e, vagy sem. Mondjuk még soha senkinek nem jutott eszébe ezeket olvasgatni, hogy ki volt az átvevő, és az kinek a kije, de el kell tenni, hogy vitás esetben lehessen bizonyítani, hogy mi elküldtük, és hogy az illető megkapta.
2016. jan. 1. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat!És hogy ha ne adja az ég mégis lenne ebből valami gond akkor írhatok levelet az államkincstárnak,hogy mi az igazság,elhiszik?Akkor megoldódna az ügy?
2016. jan. 1. 16:48
 8/11 anonim ***** válasza:

Szerintem ilyenkor, ha kérdőre vonnak, és megmondod, hogy tévedés történt, mert ti igazából nem éltek együtt, nem alkottok vagyonközösséget, akkor nem lesz gáz. Elvileg amúgy kimehetnek ellenőrizni, bár én még senkiről nem hallottam, akit tényleg meglátogattak volna, de elviekben megtehetik.


De tudod, mi a vicc az egészben? Én évekig egyedül neveltem a fiam, így is kaptam a családi pótlékot. Albérletben laktunk, csak mi ketten voltunk oda bejelentkezve. Aztán lett egy párom (ma már férjem), és amikor odaköltözött, bementem a mák-ba, hogy bejelentsem a változást. Ott mondta nekem az ügyintéző, hogy oké, de csatolni kell a párom lakcímkártyájának másolatát, vagy a házassági anyakönyvi kivonatot. Hát mondom, nekünk egyik sincs, a párom nincs oda bejelentkezve, de életvitelszerűen ott lakik, házasok meg ugye akkor még nem voltunk. Erre mondta a fickó, hogy az nem jó, nekünk azt igazolnunk kell, hogy már nem vagyok egyedülálló. Na mondom, ez marha jó... Hülye bürokrácia. Mert amúgy meg, ha nem ilyen helyzet van, hanem apa-anya együtt neveli a gyereket, de nem házasok, és nem egyezik a lakcímük, akkor meg nem számítanak egyedülállónak (a mák szerint sem). Itt meg nekem kellett volna bizonygatnom, hogy már nem vagyok jogosult a több pénzre :D Nevetséges...

2016. jan. 1. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Azt gondolom, hogy nincs arra kapacitása az OEP-nek, hogy a visszaérkező tértiket, bizonylatokat egyesével átnézze, milyen aláírás szerepel rajta. Maximum ha valaki véletlenül kiszúrja, bár szerintem Micike, a titkárnő nincs tisztában azzal, hogy az aláírás melletti élettárs szó, és a bizonylaton szereplő összeg (emelt családi pótlék) egymást kizáró tényező.

Ne izgulj, nem lesz belőle semmi.

2016. jan. 1. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Most már végképp megnyugodtam,köszönöm a válaszokat!
2016. jan. 2. 07:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!