Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Tisztelt Hölgyem / Úram!...

Akos.gabor.kovacs kérdése:

Tisztelt Hölgyem / Úram! Szeretnék segítséget kérni azzal kapcsolatosan, hogy mi módon lehet megváltoztatni az egyedül nevelő anya státuszát rendes normál családi pótlékra? Nem találtam formanyomtatványt, telefont nem veszi fel az illetékes hatóság.

Figyelt kérdés

2016. jan. 5. 09:07
 1/6 anonim ***** válasza:
Területileg hova tartozol?
2016. jan. 5. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az anyuka bemegy a területileg illetékes államkincstárba, ahol igényelni lehet a családi pótlékot.

Újra megigényli, de már nem egyedülállóként, nanem normál státuszúként.

2016. jan. 5. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Formanyomtatványon bejelenti a változást, illetve csatolja hozzá a szükséges iratokat (pl. lakcímkártyák másolata, házassági anyakönyvi kivonat). Vicces, de ha nem tudja igazolni, hogy már nem egyedülálló, akkor nem fogják elfogadni, pedig tényleg nem jár már neki a nagyobb összeg. Úgyhogy mindenképpen legyen róla valami hivatalos irat, amivel igazolni tudja, hogy mi az ábra.

Most már amúgy a kormányhivatal az illetékes, úgyhogy oda kell bemenni (vagy egy kormányablakot keresni), ott adnak majd nyomtatványt hozzá.

2016. jan. 5. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem kell hivatalos irat.

Írni kell egy nyilatkozatot, amiben nyilatkozik arról, hogy az egyedülállósága megszűnt attól a naptól és az adott gyereke(i) után járó csp-t nem egyedülállóként kérelmezi. Aláírással ellátni.

Ha tudja, hova tartozik területileg (meg kell nézni azon a papíron, amit korábban küldtek neki, azon van email cím is, telefon is) akkor ott kell érdeklődni, hogy ezt a nyilatkozatot papíron, vagy emailben hova tudja küldeni.

Én így intéztem el.

2016. jan. 5. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Jó, akkor nem kell hivatalos irat, mindenesetre nekem a MÁK-nál az ügyintéző ezt mondta, neki valahogy jobban hiszek. Természetesen anélkül is befogadja a nyomtatványt, viszont felhívta rá a figyelmem, hogy fel fognak szólítani hiánypótlásra, és ha sokáig megy a huzavona, akkor még a végén fel is függesztik a családi pótlékot.

Mivel a munkám miatt amúgy is napi szinten járok be a MÁK-ba, ismernek is ott, így azt gondolom, hogy körültekintően adtak információt, és nem csak úgy odamorogtak valamit, ami éppen eszükbe jutott, sőt, jótanácsként mondták, hogy erre figyeljek.

2016. jan. 8. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem is az ügyintéző mondta el, mit csináljak, az aki anno a levelet is küldte. Azért írtam le, hogy azzal kéne kezdeni. Telefonba mondta, emailben kérte szkennelve a nyilatkozatot, ezt tettem, sehova nem kellett bemennem meg iratokat sem kellett beszerezni hozzá.
2016. jan. 8. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!