Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Hol kell igazolást igényelni...

Hol kell igazolást igényelni emelt csphez krupp esetén?

Figyelt kérdés
Úgy hallottam, krupp miatt is lehet igényelni emelt összegű családi pótlékot. (Minden apró megfázása kruppal kezdődik). Hova kell mennem, milyen szakorvoshoz?

2016. jan. 8. 08:10
 1/9 anonim ***** válasza:

[link]


A mellékletben konkrétan nem írja a kruppot, de a listából valamelyiket meg kell állapítania a szakorvosnak és azt hivatalos dokumentumban igazolni. Mivel szakorvosi hozzáértés szükséges a diagnózishoz, ez az első lépés. A kódokat ők már ismerik és tudnak válaszolni, hogy a listán szerepel-e a krupp valamilyen szakmai megnevezéssel (szerintem egyébként nem, de nézzen rá szakorvos).

2016. jan. 8. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen, erre gondoltam, de milyen szakorvos allapitja meg? Hova kerjem a beutalot? V haziorvos megmondja?
2016. jan. 8. 13:47
 3/9 anonim ***** válasza:

én úgy tudom,hogy kruppra nem jár.

Hol hallottad ezt,a listában nem szerepel?

2016. jan. 8. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Kezd a gyerekorvosnál, ha kell, ő továbbküld. Neki meg van a lista, mi jogosít az emelt csp-re.
2016. jan. 8. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen, akkor ott megprobalom :) A korhazban hallottam.
2016. jan. 8. 20:09
 6/9 anonim ***** válasza:

érdekes amit írsz, soha nem hallottam erről, pedig van egy kruppos 6 évesem akivel évente járunk tüdőszanatóriumba.

barátnőm ennyi idős lánya szintén kruppos, neki asztma gyanúja van, ő sem kap emelt csp-t, pedig ők telenként többször vannak kórházba :(


majd ha kiderítetted, írd meg. amúgy nem hiszem, hisz a neve is az, hogy "tartósan beteg családi pótlék" (az emelt az az egyedülállóknak jár), a krupp meg tipikusan az amit kinőnek, állítólag 5-6 éves korra, nekünk mondjuk nem jött be, sokan meg azt írják, hogy 3 éves kor után nem volt rohamuk.

na mindegy, ha jár akkor légyszi írjál, én se vagyok a pénzem ellensége :D

2016. jan. 8. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%

Hogyhogy milyen szakorvos? Fül-orr-gégész, hiszen oda tartozik, mivel a gégefő/garat szűkül le ilyenkor.

Urológushoz mégse viheted légzési problémával.

2016. jan. 9. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"A korhazban hallottam."


Kitől? Orvostól?

2016. jan. 9. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A kruppra nem jár emelt családi pótlék,akkor sem ha szakorvos állapítja meg,mivel nem tartós betegség!

Ez tuti!

Lányom havonta kórházban volt vele,minden vírus kruppba torkollott,mindenhova vittem ,de hiába.Pedig a gyes lejárta után még otthon kellett maradnom vele mert olyan szarul volt . 0 ellátás mellett.

Úgyhogy neki se indulj...

2016. jan. 10. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!