Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Segítene nekem valaki osztrák-...

Segítene nekem valaki osztrák-magyar családi pótlékos kérdésben, akinek van tapasztalata?

Figyelt kérdés

Az lenne a kérdésem, hogy különbözetet tényleg csak a következő évben, egyben lehet kérni visszamenőleg? Mennyi idő után fizetik?

Köszönöm!


2016. jan. 25. 11:02
 1/6 anonim ***** válasza:
54%
Hivatalfüggő. Mi pl a Graz-ihoz tartozunk, és kapjuk 2havonta, rendszeresen. Az elbírálás idejét visszamenőlegesen kiutalták, és azóta jön, kb 3 éve. De ezt mindenkinél egyénileg bírálják el. (mióta és milyen munkahely van, állandóó, vagy ideiglenes lakcím, stb)
2016. jan. 25. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
54%
Ja, és mi is különbözetet kapunk.
2016. jan. 25. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
51%

A gyermek Magyaron van? Itthon is igényled a cspot?

Akkor igen, a különbözetet egy összegben, következő évben. Kb 1-3 hónap mire megjön.

2016. jan. 25. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
54%
#3: mi is Magyaro.-n vagyunk a gyerekekkel, és mint írtam, mi is csak a különbözetet kapjuk, és mégis jön rendszeresen kint is!
2016. jan. 25. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem is igazán értem a lepontozást, a Kérdező tapasztalatokról kérdezett, és ez konkrétan az. De biztosan csak beképzelem magamnak azt a pénzösszeget a számlakivonaton...
2016. jan. 25. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Én mindenkinek zöldet adtam!

Magyarországon vagyunk a gyerekekkel, a férjem dolgozik kint, de nemsokára elválunk. Úgy olvastam, akkor is járni fog kintről a különbözet, csak akkor igazolnia kell, hogy fizet gyerektartást.

2016. febr. 1. 14:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!