Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Családi adókedvezményről...

Családi adókedvezményről kérdeznék. Tavaly májusban született kislányunkra igénybe tudja e venni a párom a kedvezményt úgy, hogy nem vagyunk összeházasodva és külön lakcímen lakunk. De amugy eggyutt élünk csak papuron nem?

Figyelt kérdés
2016. febr. 2. 12:50
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen, persze.
2016. febr. 2. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A múlt évre is vissza lehet igényelni ?
2016. febr. 2. 13:44
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha ő az apa, és te nem vagy egyedülállóként nyilvántartva, igen.
2016. febr. 2. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igen ő a törvényes èdesapja és én nem vagyok egyedül allóként bejegyezve.Normál csp-t és gyes-t kapok.A pàrom munkahelyén mégis azt mondják,higy amiért nem vagyunk a kislánnyal az apuka cimén ezáltal nem veheti igénybe visszamenőleg az afókedvezményt.Nem értem.
2016. febr. 3. 17:26
 5/5 anonim ***** válasza:
De igénybe veheti, mivel ő a vér szerinti apa. Akkor kellene az egy lakcím, ha nem ő lenne a vér szerinti apa. Nálunk ebből sosem volt gond, pedig nálunk sem egyezik meg a lakcím. Igaz visszamenőleg mindig én igényeltem vissza, nem az apa. Ha ezen variálnak, akkor legyen egy a lakcímetek, ez nem nagy ügy.
2016. febr. 3. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!