Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Szerintetek visszakapom a...

Szerintetek visszakapom a családi pótlékot, és ha igen, ez kb. mikor derül ki?

Figyelt kérdés
21 éves vagyok, 3 éve nem járok suliba, de kapom az emelt összegű csp.-t alanyi jogon. Most behívtak felülvizsgálatra 24-re és az utazási (MÁK kártya) is lejár ebben a hónapban. Szükségem van nagyon erre a kis plusz pénzre és az utazásira, sokat segít rajtam. Tartósan beteg vagyok, mozgásszervi gondok vannak. Dongaláb, ujjaim görbék, kezem kinyújtani nem tudom stb. Születésem óta ilyen, szóval nem értem miért kell behívni, sajnos ez már nem fog változni, sőt...A bal lábam háromszor rándult, legutóbb 3 hónapja, szóval elég "bibis" most, vagyis nem hogy jobb, de rosszabb lett. Mikor derül ki, hogy visszakapom, vagy nem? Már ott? Ideadják a szükséges papírokat az újraigényléshez ha jogosult vagyok rá, ami egybeb azt is jelentené, hogy kapom tovább. Ha megkapom kb. mennyi idő míg a MÁK küld egy kártyát. Adnak valami ideiglenes papírt, vagy lehet kérni? Köszönöm a válaszokat! :)

2016. febr. 19. 01:38
 1/8 anonim ***** válasza:
Nalunk a MAK lartya a gyerekeknek jar. Amikor lejár, es beadom az uj igenylest évente, par nap múlva kuldenek ( postafordultaval) ideiglenes kártyát. Ami két hónapig jo. Addigra mindig Elkészült eddig a rendes. A csaladi pótlékot ha nem kormanyhivatalban hanem a MAK-nal intézed, akkor azonnal a rendszerbe kerül ( a kormanyablankal vam 21 nap kézbesítési csúszás tudtommal)
2016. febr. 19. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ha a megkapott papírokkal azonnal bemennék a MÁK-hoz, akkor kérhetnék vagy igényelhetnék egy ideiglenes kártyát? Egyébként a felülvizsgálaton kapok erről egyáltalán valamilyen papírt, amivel bemehetnék, hogy egyből választ is kapjak?
2016. febr. 19. 03:05
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

"Születésem óta ilyen, szóval nem értem miért kell behívni"


Ismerősömnek 26 éve levágták a bal karját vállnál, mégis behívták felülvizsgálatra a rokkantsági nyugdíjjal kapcsolatban.

2016. febr. 19. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

24.én Elmész felülvizsgálatra ,ott ujra megállapitják hogy jogosult vagy e még ,ezt elküldik az államkincstárnak és 30 napon belül ha jogosult vagy megkapod a határozatott ,és tovább kapod a családit és a mák kártyát ,de ehez el kell mened a felülvizsgálatra ,anélkül semmit sem fogsz kapni .

Nekem is 2-3 évente el kell menem ilyen felülvizsgálatra ,és ott megállapitják hogy továbbra is kaphatom az emelt összegü családit ,és a utazási kártyát .

2016. febr. 19. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Elso válaszoló vagyok. Nalunk a vizsgálaton azonnal elmondják az eredményt. (mivel gyogyithtatatlan betegség igy nem kerdes csak evetnte kell menni)

Azzal a papírral Aznap mehetsz a MAKba es az ideiglenes kártyát postán küldik par nap alatt.

2016. febr. 21. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Szóval csak simán megnéznek, hogy na hátha valami változott és ha nem, vagy nem lett jobb kapom tovább? (Mitől lenne jobb? Tartósan beteg vagyok...) Én reménykedem abban, hogy visszakapom, hisz dolgozni így elég nehéz, legalább legyen valami kis plusz pénzem, meg hát számomra fontos az utazási, de kissé bizonytalan vagyok...Hogy miért? Mert ahová most megyek (Nyíregyháza), ott egyszer elutasítottak. 15 napon belül kértünk felülvizsgálatot, behívtak Debrecenbe, ahol már megadták. Szerintetek ez számít? "Félek", hogy újra elutasítanak ott, de remélem, hogy nem. Ha kapom róla papírokat, akkor egyből bemegyek a MÁK-hoz, hátha...:) Én örülnék a legjobban, ha ezekre a dolgokra nem lenne szükségem, vagy egészséges lennék, de ha egyszer jár, akkor járjon (továbbra is)... :)
2016. febr. 21. 03:20
 7/8 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező,ha továbbra is kapni fogad azt ugy is meglátod mert akkor ki küldik a kártyát ,és pénz is ott lesz számládon ,vagy postás hoza majd neked ,neked a felülvizsgálat után nem kell bemeni az állam kicstárba mert a szakértöi bizotság megküldi papirokat döntésüket az állam kincstárnak .
2016. febr. 21. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm! :)
2016. febr. 21. 13:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!