Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Ausztriában élő kismamák,...

Ausztriában élő kismamák, mennyi pénzt ad az állam az anyukának?

Figyelt kérdés
Nem igazán értem, van itt mindenféle lehetőség, 30+6 hónaptól a 12+2 hónapig, az addig megvan, hogy ezt én választom ki,de pl ha 30+6ost választom,mennyit kapok az államtól, egyáltalán miket lehet igénybevenni? Családi pótlék? Kb havi szinteb mennyivel kell számolni? Ha tud valaki segíteni,akkor kérem tegye meg! :(

2016. márc. 14. 07:45
 1/5 anonim ***** válasza:
A + hónapok az spárga vonatkoznak, szóval ha a te időd lejárt, ő még pluszban annyit kivehet. Ez a gyesre vonatkozik. Minél rövidebb időre kéritek, annál kevesebb lesz a végeredmény euroban. A családi pótlékot külön kell igényelni. Egy gyerek után a gyes meg a csp kb. 800 eurora jön ki havi szinten. Remélem, tudtam segíteni.
2016. márc. 14. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
* apára vonatkoznak
2016. márc. 14. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
szia, de ha mondjuk 30+6 hónapra kérem,akkor kapok pl havi 650et összesen,ha meg 12+2re, akkor meg havi 1000et? vagy az a kb 800€ az melyikre vonatkozik? mert ha pl 30hónapot szeretnék otthon tölteni vele,akkor az a 600-650€ baromi kevés,csak az albérlet kerül annyiba rezsi nélkül havonta, a párom fizetése akkor meg 3főre plusz rezsire plusz mindenféle orvosi dologra elég kevés
2016. márc. 15. 07:34
 4/5 anonim ***** válasza:

Én ezt találtam:


[link]

2016. márc. 15. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A gyes összege attól függ, hogy melyik variációt választjátok igényléskor, a családi pótlék plusz 109 euro havonta amihez még jön az adókedvezmény 58 euro/hó.


Ha a 30+6 hónapot választod akkor 435 euro havonta az összege (plusz a kb. 170 euro családi), melyet te 30 hónapig kapsz, utána igényelheti a maradék 6 hónapra az apa, ha a jövedelme ezt engedi. A többi plusz hónap is az apára vonatkozik a jövedelemkorlát figyelembevételével.

2016. ápr. 4. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!