Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Miért vonták meg tőlem a...

Miért vonták meg tőlem a családi pótlékot, jogos ez?

Figyelt kérdés

1995.08.06. születtem, 2014-ben érettségi után OKJ képzésre jelentkeztem nappali oktatási rendszerben működő képzésre.

2014. szeptembertől egészen 2015. augusztusig kaptam a csp-t, majd ezt követően kaptam a levelet, h igazoljam a köv. évre a tanulói jogviszonyomat. Igazoltam, elfogadták, de a kedves MÁK ettől kezdve nekem nem utalt csp-t.


A jogszabály szerint annak a tanévnek a végéig járna meg amelyikben a 20. életévemet töltöm be....


2015. augusztusában töltöttem be majd szeptemberben kezdődött el a tanév....(a 2. évem) kérdezem én most akkor ki a hibás?



2016. márc. 17. 17:28
 1/7 A kérdező kommentje:

Azt kihagytam, h a képzés 2 éves, és mind a 2 év nappali oktatási rendszerű....

2. tanév kezdetén töltöttem be a 20. életévem....mire a 21-et betöltöm már a tanév lezárul....


Érdemes lenne kiharcolnom? Visszamenőleg az elmaradást megkaphatom, ha bebizonyosodik, h ők tévedtek?

2016. márc. 17. 17:31
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Te vagy a hibás, nem tudsz értelmezni.

Az a tanév, amelyikben betöltötted a 20. évet, véget ért 2015. augusztus 31-én.


A szeptemberben kezdődő tanévben te már a 21-et töltötted...

2016. márc. 17. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

2. tanév kezdetén töltöttem be a 20. életévem


Véletlenül sem, az első végén töltötted be. A tanév szept 1-től aug 31-ig tart...

2016. márc. 17. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Rendben...

Na itt is látszik, h mennyire tisztességtelenek a törvények....aki 1 hónappal később jött a világra annak még megjár 1 évig, aki 1 hóval előbb az meg szívhatja a fogát! Mármint a szülők legalábbis akik taníttatják....

2016. márc. 17. 17:42
 5/7 anonim ***** válasza:
15%
Hát nem hiszem hogy aza 12 ezer ft annyit lendített a csaladi kasszán...
2016. márc. 17. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Mi 16-ot kaptunk fejenként. 3 gyerek mellett lényeges volt, egyedülálló szülővel...
2016. márc. 17. 17:58
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
nézd ha meg decemberig járna azokkal lenne kitolás akik januárban születtek...valahol határt kell húzni. Szerintem így is örülhetsz, hogy a tanév végéig jár, és nem pedig júliusig, azzal hogy kijöttél az érettségi terméből, vagy mondjuk pont a korbetöltés napjáig
2016. márc. 17. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!