Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Mire költitek a családi pótlékot?

Mire költitek a családi pótlékot?

Figyelt kérdés

Nekem még nincs gyerek de ha lesz en ugy döntöttem a csaladi pótlékot mindig félre fogom tenni neki, és ha nagyobb lesz abból fogom neki finanszírozni a tanulmányait, ebből fogok neki zsebpénzt adni, és ha betölti a 18 at, elmondom neki hogy tettem neki félre pénzt minden hónapban kiskorától kezdve , hogy tudjon róla hogy van. Hogy mégse pénz nélkül repüljön majd ki otthonrol mint én. Szerintetek ez jó ötlet?

13 ezer ft rol van szó , ennyit szerintem boven el lehet rakni és kicsibol sok lesz

..

Ti mire költitek?


2016. jún. 6. 22:13
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
73%
Szép tervek. Elismerésre méltó. Csak tudod, mire odajutsz majd, hogy csp-t kapjál, igen meghatározó lesz a család havi bevétele . Ha nincs szükség arra az összegre, lehet rakosgatni. Viszont igen sokan beleolvasztják a családi költségvetésbe, mert kell még havonta az a pénz is a megélhetéshez.
2016. jún. 6. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
86%

Hajrá.


Bár mi viszonylag jól keresünk, nálunk is beolvad a családi költségvetésbe, de elsősorban azért, mert a fiunkra ennél jóval többet költünk havonta. Én úgy döntöttem, hamarosan nyitok neki start számlát, és arra fogok neki gyűjteni havi 5-6 ezer forintot, illetve kicsit később indítok neki egy fundamentát.

2016. jún. 6. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
58%
Megy bele a nagy közös kasszába, nincs külön felcímkézve. Most építkezünk, ez elviszi minden pénzünket, ráadásul egy albérletet is fent kell tartatunk közben, hogy legyen hol lakni, amíg nem készül el. Hogyha elkészülünk és be tudunk költözni és nem kell már fizetni az albérletet, akkor rakunk félre neki az egyik alszámlánkra. Nekem is raktak félre a szüleim, csak szegények elszámolták magukat és akkor lesz hozzáférhető, amikor 29 éves leszek, így nem az elindításhoz kapom meg, hanem a hitel előtörlesztéshez. :-) Amit félrerakunk a fiunknak, azt majd akkor adjuk oda neki, amikor tényleg elindul az életbe. Zsebpénzt nem abból fog kapni, a tanulmányait nem abból fogjuk fizetni. Nem arra teszünk félre neki, hanem arra, hogy legyen önereje egy saját házhoz vagy külföldre költözéshez, attól függ, hogy mit szeretne.
2016. jún. 6. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
68%

Én nem 18 evesen közölném hanem egész kicsi kora óta.mert ugy az értéke is nagyobb lesz a szemében hogy áterzi hogy az egész gyermekkora gyűjteménye.mert kamaszkent mar csak azt látja he he van pár millám hirtelen.



Amugy nem tudok olyanrol aki ne élné fel.vagy pelenka fejlesztések vagy tanittatás, stb. de a gyermekkel jo kis kiadasok vannak, ha valoban akar a jövőjéért tenni az ember.

2016. jún. 6. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
A szart samla hogy működik mire jó?
2016. jún. 6. 22:29
 6/23 anonim ***** válasza:
84%

A megélhetésünk részét képezi. MOndjuk nekem ez nem fáj, úgy gondolom, hogy az étel és a ruházkodás is nagyban a gyerekekre megy, tehát nem az van, hogy magamra költöm az "ő pénzét".

Sokkal inkább fordítva van ez, a családi pótlék csak töredéke annak, amit egy gyerekre költünk, ahogy a nevében is benne van: "pótlék".

Mondjuk 18 éves korára az 2,5 millió körül van, ami tényleg szép összeg.

Viszont aki megteheti, hogy ennyit félre tegyen, annak nem kell számolgatnia sem, hogy akkor ez a "családi", ami megy a gyereknek, amikor eljön az ideje, akkor lakást vesz neki meg autót, ami ennél jóval több is lehet...

2016. jún. 6. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Azert ez nem igy van. Ahol mindkét fél keres kb 150 ezret, van haz minden nem kell már kolteni srmmire csak a gyerekre magukra meg kajara stb... ott szerintem boven félre tudják tenni ezt a kis pénzt es nem úgy vannak vele hogy úgyis vennék neki 2 millaert házat mert ez nem így van....
2016. jún. 6. 22:36
 8/23 anonim ***** válasza:
90%
De ha arra gyűjtöd, hogy elindítsd az életbe, akkor miért ebből adnál neki zsebpénzt, és ebből fizetnéd a tanulását? Ennyi erővel babaként meg ebből fizeted a pelenkát, mert ami zsebpénz kamaszként, az pelenka babakorban.
2016. jún. 6. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
75%

Íme a Start számla: [link]


Állambácsi ad 42 ezer kezdőtőkét, meg évente további 6000-t, ha félreeszel a gyereknek havi legalább 5000-t. Szabad felhasználású, de csak a gyerek 18. születésnapjától hozzáférhető.

2016. jún. 6. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
72%
Pont elég a pelenkára.
2016. jún. 6. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!