Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Két egyetemista és egy kiskorú...

Két egyetemista és egy kiskorú gimnazista esetén figyelembe veszik az egyetemistákat? Tehát 3gyermekesként számolnák az egy gyerekre a családi pótlékot?

Figyelt kérdés
2016. aug. 10. 11:27
 1/5 Vilcsianyuja ***** válasza:
100%

Szerintem igen, és a családi kedvezmény is ugyan egy gyerekre, de három gyerekes mértékben jár.


De neked kell igazolni a hallgatói jogviszonyokat és kérelmezni az egy gyerek után a magasabb családi pótlék megállapítását, ha jól hámozom ki az alábbi szövegből:


Kit lehet a családi pótlék összegének megállapításánál beszámítani?


A családi pótlék összegének megállapításakor lehetőség van azt a gyermeket is figyelembe venni, aki után az ügyfél már nem jogosult a családi pótlékra.


Az összeg megállapítása szempontjából azt a vér szerinti, örökbe fogadott vagy nevelt gyermeket kell figyelembe venni (az ügyfél kérelmére), aki az ügyfél háztartásában él és akire tekintettel a szülő, nevelőszülő, a hivatásos nevelőszülő, a gyám családi pótlékra jogosult, vagy aki közoktatási intézmény tanulója vagy felsőoktatási intézményben, első felsőfokú szakképzésben, első alapképzésben, első mesterképzésben vagy első egységes osztatlan képzésben részt vevő hallgató, aki rendszeres jövedelemmel nem rendelkezik. Ezekben az esetekben az ügyfélnek a gyerekszámba beszámító gyermek tanulói jogviszonyát közoktatási intézmény esetén az „Igazolás tanulói jogviszony fennállásáról” elnevezésű nyomtatványon, felsőoktatási intézmény esetén a hallgatói jogviszony igazolással igazolhatja. A jogviszony fennállását a kérelem benyújtásakor, illetve az ellátás folyósításának időtartama alatt évente, tanulói jogviszony esetén szeptember 30-ig, hallgatói jogviszony esetén október 15-ig kell igazolni. A felsőoktatási tanulmányokat folytatók közül csak az első egyetemi, vagy főiskolai szintű képzésben részt vevő hallgató számítható be a gyerekszámba.


Innen ollóztam: [link]

2016. aug. 10. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2016. aug. 10. 11:53
 3/5 anonim ***** válasza:
39%

Ha nappali tagozaton van,akkor igen!De szerintem csak a 2 gyerekesek összegét fogod kapni(mivel mindkettő "csak" figyelembe vehető,ergo nem jár utána pénz,így nem ugorhat 2 szintet maga a juttatás összege).Nálunk 2 kiskorú+1 nappali tagozatos egyetemista van,így a 3 gyerekesek összege,és kedvezménye jár.

Kérdezz rá,erre én is kíváncsi vagyok!

2016. aug. 11. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Vilcsianyuja ***** válasza:
100%

Szerintem nincs létszámkorlátozás, ha több nappali tagozatos hallgató van a családban, azokat mind be lehet számítani, ha van a hallgatói jogviszonyról igazolás.

A családi adóalapkedvezménynél is számítanak mindketten.

2016. aug. 11. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A 3. vagyok.Értem.Kíváncsi vagyok,tényleg így van-e.De remélem igen(a kérdező miatt).
2016. aug. 11. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!