Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Mit tudok csinálni ha apám...

Mit tudok csinálni ha apám megtagadja tőlem az árvaságit és a családi pótlékot?

Figyelt kérdés

18 éves lány vagyok, már elköltöztem otthonról,leginkább munkából szerzett pénzből tartom fenn magam,de sokat jelent a családi és az árvasági is.

Még középsuliba járok,csak péntek esténként és hétvégenként dolgozom,tehát a családi pótlékra.

Most hívott fel apám hogy az Állam Kincstár küldött neki egy levelet,hogy szüksége lenne az én iskolámtól egy iskolalátogatási papírra.

Én nem akarok vele találkozni.Soha.Már 3 éve nem találkoztam vele,telefonon néha beszélek vele hogy mikor küldi át a nekem jogosan járó pénzt,és ennyi.

Most kiakadt erre hogy én nem vagyok hajlandó személyesen találkozni vele (ez nem tűnt fel neki az elmúlt 3 évben?) és elkezdett hisztizni telefonon.

Aztán említettem neki hogy sokkal egyszerűbb lenne ha simán csak átírná az én bankszámlámra a két támogatás utalását,és kész.Nem fogom hívogatni,és neki se kell a drága idejét bankba járásra és átutalgatásra fecsérelnie.

Ekkor lerakta.


Mit tudok tenni?


18 éves vagyok,nincsen szükségem senkire egy hivatalos ügyben való eljáráshoz.

Ha elmegyek mondjuk egy bármilyen Magyar Állami Kincstár irodához,akkor ott mire lenne szükségem hogy átírják a családi pótlékot és az árvaságit az én számlámra?

Teljes mértékben apám nélkül akarom lefolytatni az ügyet.



2016. szept. 17. 12:07
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

Második mondat vége lemaradt:


"Tehát a családi pótlékra és az árvaságira nagy szükségem lenne így tanév közben"

2016. szept. 17. 12:10
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Apának ne, kell átutalnia semmit. Mondjuk érdekelne, hogy hogy nem találkoztál vele 3 éve. Hol élsz 15 éves korod ÓTA? Ki tart el?

Ha betoltotted a 18. évet, saját jogon igényelheted ezeket az ellátásokat. A kormanyhivatal és a NYUFIG az illetékes, ők minden kellő információt meg fognak adni.

2016. szept. 17. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Egyszerű. Kiraktak otthonról 15 évesen,és ismerősöknél húztam meg magam.

Gyámügyhöz azért nem akartam fordulni mert nem akartam hogy visszaküldjenek ,vagy berakjanak valami állami gyűjtőbe ahol csak tönkretesznek.

2016. szept. 17. 13:08
 4/12 anonim ***** válasza:

ha betöltötted a 18-at, egyszerűen beadod az igénylést a családi pótlékra, nála ellenérdekű ügyfél jelentkezése miatt meg fogják szüntetni a folyósítást, és a továbbiakban te kapod. árvaellátás dettó.

Ő nem is kell hozzá.

2016. szept. 17. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
94%
Igencsak elképzelhetetlen, amit írsz. 3 évig ingyen és bérmentve eltartanak az ismerősök, apadnak se kellett se személyesen megjelenni sehol, se aláírása nem kellett sehova....
2016. szept. 17. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Sajnálom de ez Magyarország. Ide valóban kell a képzelőerő,mert ez megtörtént.

De én semmivel se leszek szegényebb ha te ezt nem hiszed.


(Egyébként néha átutalt valamennyit a pótlékokból,plusz nagyszülők is sokat segítettek. De gondolom neked valami kishercegi életed volt ,így azt s tudod elképzelni hogy saját pénzből fizess autót)

2016. szept. 17. 14:01
 7/12 A kérdező kommentje:

Ja,egyébként "kedves" hármas,a hozzászólásod eléggé jól reprezentálja hogy milyen ember is vagy.

Gondolom te senkinek nem segítenél önzetlenül ,ha látod hogy elesett és nincs lehetősége segítenie magán.


Ismét csak a képzeletedre lesz szükséged,mert hidd el,vannak még jó emberek.

Kevés,és őket is veri a sors,de vannak.

Nem csak a hozzád hasonló fösvény pénznyelők léteznek.

2016. szept. 17. 14:05
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Makszemnyit bunkó vagy, hogy így ismeretlenül engem próbálsz megitelni a te általad kreált kamutortenetre adott válaszból. Ma Magyarországon pont hogy szinte mindenbe belkotnek, apad nélkül szinte lépni se tudtál volna. Ha már a nagyszuloket említetted, logikusan náluk elhettel volna, nem ismerosoknel. Az átlag magyar képtelen csakúgy a légből előlapi plusz egy személy ellátására való jövedelmet, plane ha egy 15 évéről van szó, akinek tanszék, ruházat, menza, stb is szükséges. Tehát ésszerűbb lenne a kamu történetedet elfelejteni, nyuszika
2016. szept. 17. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
92%
Kicsit hitelesebb lennél, kérdező, ha nekem legalább visszavakkantottál volna, hogy kösz, és ezt hol, hogyan kell intézni, mi kell hozzá. De te csak kötekedsz azzal, aki nem tetszik, úgy tűnik, a probléma megoldása nem igazán érdekel...
2016. szept. 17. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Utolsó:ha nem érdekelne nem tettem volna fel a kérdést.

Nyomtam egy zöld kezet a válaszodra. Bocs hogy hálából nem fekszem le veled.


Utolsó előtti:istenem,miért is állok le ilyenekkel vitázni...

Szerinted erre izgulok hogy gyik-on írkálok kamu sztorikat?

Ráadásul még csak nem is valami vicceset,amin még nevetni is tudnék?

Ha nagyon kamu sztorit akarnék írni átmennék szexualitás kategóriába és ott engedném el a fantáziámat.


És nem a nulláról kellett eltartania senkinek se.

A ruháimat eltudtam hozni azalatt a két nap haladék alatt amit kaptam.

3 gyerekes család voltunk,ergó kaptam ingyen tankönyvet,hisz papíron oda voltam bejelentve,és a kutya nem nézte hogy valóban a családdal élek-e.

Sok ismerősnél megfordultam,volt ahol a vályogház fala már átázott,és néhány szobában fűtés se volt. De még itt is tudtak napi két meleg étellel segíteni.

Cserébe segítettem a ház körül.

És mint említettem,nagyszülők is segítettek.

Náluk kb 3-4 hónapot voltam ,plusz elvétve kollégiumból hozzájuk mentem hétvégén.


De tudom hogy miután a gegynyi egódon ejtettem egy kis karcolást,rólad már minden le fog peregni,és csak szajkózod hogy KAMUUU.

Ehhez ért a fajtád.

2016. szept. 17. 17:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!