Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Kaphatok-e emelt összegű...

Kaphatok-e emelt összegű családi pótlékot így?

Figyelt kérdés

Férjnél vagyok hivatalosan.

3 kiskorú gyermekem van-ebből kettő közös gyermek.

A férjem lakcíme és az én lakcímem (lakcímkártya szerint) megegyezik, de a kapcsolatunk 3 hónapja megszűnt és elköltözött a nagyszüleihez. Ők nem jelentik be oda, mi megegyeztünk, hogy egyenlőre nem jelentem ki. Válásról nem esett szó ezidáig, mert szerencsére békésen zajlott a lezárás...

Viszont én gyesen vagyok, alkalmi munkáim vannak csak, így nagyon jól jönne az a kis plusz. Igényelhetem így egyáltalán?



2016. okt. 17. 06:34
 1/6 anonim ***** válasza:
50%
Így nem. Vagy egy válási papír kell, vagy kijelentkezik tőletek. Valahogy igazolni kell hogy nem vagytok már együtt. Persze rengetegen csalnak evvel, együtt vannak de papíron elváltak és kapják a magasabb juttatást.
2016. okt. 17. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Értem! Köszönöm a választ! Azt gondoltam esetleg elég ehhez egy gyámhivatali vagy büntetőjogi nyilatkozata, hogy életvitelszerűen nem lakik már velünk. :/
2016. okt. 17. 06:44
 3/6 anonim ***** válasza:
szerintem elég,hívj fel egy kormányablakot és kérdezd meg!
2016. okt. 17. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
46%

Elég hozzà. Nyilatkoztok róla és kész. Az emelt csp-hez annyi kell,hogy egyedülàllót ikszelsz be a papìron. Nem kell megvàrni pl a vàlóper végét. Szép is lenne. Persze olykor ellenőrzik,hogy nem csaltok-e. De mivel a szomszédok is nyilvàn làtjàk,tudjàk hogy nem veletek lakik, nem lesz gond.


Én elköltöztem anno a férjemtől, a vàlàs 1 évvel később volt, a lakcìmem rendezését 2 évvel később csinàltam. De az volt az első,hogy emelt csp-t igényeltem, behúztam,hogy egyedülàlló. Senki semmit nem firtatott sosem.

2016. okt. 17. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Persze, hogy igényelheted. Sose a lakcímen múlik. Hanem a valós tényálláson. Külön váltatok, még ha nem is váltatok még el, egyedülálló vagy.


Ellenben az sose lesz egyedülálló (hiába hiszik sokan és élnek vissza vele), aki papíron ugyan nem lakik senkivel, de a valóságban igen (nem kell papír ahhoz sem hogy élettárs legyen).

2016. okt. 17. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Lehet hát. Bár nekem nem volt férjem a nagy lányom apja,de tavaly májustol kértem az egyedülállót. És ott éltünk szeptemberig. Utána mikor a jelenlegi párom ide költözött az albérletembe,akkor mondtam le,pedig a lakcim nekem és a nagynak még egy hónapja ott volt exemnél. Azóta párommal egyezik,de nem is ott lakunk,hanem az albérletben négyen. Párom,én,a nagy lányom és a kis közös.

Most is kérhetném egyedülállóként,de nem csalok,mert bármi ügyből kifolyólag ha azt mondom a párom,akkor elő is vesznek és vonják a továbbiakban le a csalt összeget.

2016. okt. 17. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!