Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Lakcímváltozás és új igénylés-...

Lakcímváltozás és új igénylés- ti mit tennétek? Hosszú, a többi lent.

Figyelt kérdés

Családi pótlékot és egyszeri anyaságit igényelnék. De!

November 1-jével változott a lakcímünk (nem költöztünk sehová, az utca neve módosult). Hivatalos levél még csak az önkormányzattól van, amiben megígérik, hogy postázzák az új lakcímkártyákat.

Október elején született a 3. gyermekem, nagy nehezen minden szükséges irata megérkezett az igénylésekhez kb. másfél hete. Azóta várok, hogy megérkezzenek az új kártyák.

Beadnátok a régi, már nem élő lakcímmel/kártyával az igénylést, vagy megvárnátok, hogy talán hozza hamarosan a postás az újakat. Egyáltalán érvényes-e, ha én a régiekkel adom be, hiszen hivatalosan ilyen utca már nincs.

Szerintetek?


2016. nov. 7. 10:32
 1/3 anonim ***** válasza:
Bankszamla?
2016. nov. 7. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Régi lakcímkártya + önkormányzat levele kombinációval próbálkoznék. Illetve lehet, hogy egyszerűbb, ha bemész az önkormányzathoz személyesen a lakcímkártyáért, amikor nekem új címem lett, tíz perc alatt kezembe nyomták az újat.
2016. nov. 7. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

1. válaszoló: mindenfélekeppen számlára kérjük, nem ez a probléma. De a lakcímkártyákat csatolni kell a kérelemhez. Mivel nekünk jelenleg csak a régi van, nem tudom, érdemes-e belefogni, elfogadják-e.

2.válaszoló: nekem is ez jutott eszembe, és ezzel már próbálkoztunk is, amikor a kórházban anyakönyvezték, mellékeltük az önkormányzati levelet, mindhiába. A régi címre jött a gyermek lakcímkártyája.

2016. nov. 7. 11:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!