Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Miért kapok családi pótlékot?

Miért kapok családi pótlékot?

Figyelt kérdés
Most kezdtem az egyetemet, mégis kapok még családi pótlékot. A nővéremnek két évvel ezelőtt az egyetem kezdésekor automatikusan nem küldtek, így azt gondoltuk, nálam is így lesz. De mégis küldik nekem... Miért lehet?

2016. dec. 6. 19:56
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
12%
Nem tudom, talán valamit elfelejtettek. Én örülnék neki.
2016. dec. 6. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
56%

Azért is kaphatod, mert nem jelezte anyukád a munkáltató felé.. és olyankor küldik automatikusan.. és nagy öröm nincs benne később, mert vissza kell majd fizetnetek egyben az összeget..

A másik pedig az lehet, hogy nem tudom pontosan ... de van a tanulói jogviszony és a hallgatói jogviszony... és valamelyikre adják, valamelyikre pedig nem. De már azt nem tudom a kettő közül meyikre adják ....suliba ezt megtudod kérdezni TO-n

2016. dec. 6. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Én is örülnék, ha jogosan kapnám. De ebben nem vagyok biztos. Olyat keresek, aki esetleg tudja a választ. :)
2016. dec. 6. 20:22
 4/19 A kérdező kommentje:
2.: Köszönöm a válaszod!
2016. dec. 6. 20:23
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Tudomásom szerint le kell mondani. Ezen minden évben variálnak, hol le kell mondani, hol nem.
2016. dec. 6. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm szépen.
2016. dec. 6. 20:32
 7/19 anonim ***** válasza:
79%
Ha egyetemre jársz akkor nem jár. Sajnos ha felvettétek akkor majd vissza kell fizetni. Remélem anyukádnak van annyi esze hogy nem veszi fel. Ha nincs akkor sűrgősen mondja le. Nem mentség hogy jaj nem tudtam. A nem tudás nem mentesít.
2016. dec. 6. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

A középiskola jelenti, kinek szűnik meg a jogviszonya, ettől függetlenül a szülőnek is 15 napon belül bejelentési kötelezettsége van.

Be kell sétálni, visszafizetni 5 hónapot (július-november), plusz a tesó különbözetét (vagy tesóid)

2016. dec. 6. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
A legegyszerűbb, ha felhívod az államkincstárat, ott az adataid alapján pontosan meg tudják mondani, hogy Neked jár-e vagy nem, és mit kell tenned, ha jogosulatlanul kaptad.
2016. dec. 6. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget!

(Az édesanyámnak van "annyi" esze.)

2016. dec. 6. 21:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!