Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Az emelt összegű családi...

Az emelt összegű családi pótlék igénylésének mi a pontos menete? Hol kell kikéri a kérelmet? Visszamenőleg is utalnak, vagy csak a kérelem beadásának hónapjától?

Figyelt kérdés

1 éve járunk a gyermekünkkel orvoshoz, de csak most mertünk rákérdezni, hogy jogosultak vagyunk e az emeltre. A szakorvos megnézte, bólintott és csak annyit mondott, hogy kérjük ki a nyomtatványt az önkormányzattól (de az önkormányzatnak mi köze a családihoz?) és vigyük be hozzá. Se többet, se kevesebbet. Nem akartam feltartani a többi beteget,gondoltam, hátha tud valaki itt segíteni!


Előre is köszönöm a válaszokat!



2017. jan. 24. 13:29
 1/7 anonim ***** válasza:

Ott tudod igenyelni, ahol a Gyes- t is lehet. Nalunk ez Kormányhivatalnal van.

Ha a szakorvosi javaslatot megkaptatok, fenymasold par db- ba, sok mindenre is jogosult vagy meg, de eredetit kerik be. Tobbi helyre másolat is jo lesz.

2017. jan. 24. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Jah. Elso vagyok. Visszamenoleg is adjak.
2017. jan. 24. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a gyors választ!

Mi a szakorvostól nem kaptunk semmilyen igazolást...

2017. jan. 24. 13:44
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A szakorvostól kell kapnod egy nyomtatványt igazolás tartósan beteg vagy súlyosan fogyatékos gyermekről címmel.Ezen kitölti a diagnózis, bno kód stb rovatokat,bekarikázza,hogy a betegség a kiállítás dátumától visszamenőleg 2 hónapon át fennállt-ekkor utalnak visszamenőleg emelt családit kéthavit.A rendes igénylés családi pótlékhoz nyomtatványt töltsd le,vagy bemégy a kormányablakhoz és kérsz,értelemszerűen kitöltöd-nincs más nyomtatvány,ugyanazt kell tölteni,mint amikor először igényelsz családit,lesz egy rubrika, hogy melyik gyermek után kéred az emelt ellátást.Ehhez csatolod az igazolást-elég fénymásolatban-és postázod vagy beviszed a kormányablakba.Mi novemberben csináltuk,ez volt az eljárás. Kb. két hét múlva jött utalás,kéthavi családi egyben,innen tudtuk,hogy megkaptuk,határozatot csak következő hónapban kaptunk.Arra akkor lesz szükséged,ha közgyógyot is kap a gyermek,azt nem tudom hogyan megy, gondolom újabb kör az orvosnál és a hivatalban.
2017. jan. 24. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ahogy a második válaszoló írja. A szakorvosnak ki kell töltenie a formanyomtatványt, amit a kormányhivatalnak le kell adni/postázni. Az orvosnak kéne lennie nyomtatványnak, de a cst.onyf.hu-ról le tudod tölteni.
2017. jan. 31. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Én tegnap adtam be a papírt és arról nem kértek semmit hogy mióta beteg így automatikusan jár visszamenőleg vagy azért szólni kell? már szeptembertől tudom igazolni hogy beteg.A közgyógyot ésa 90%-os utazást meg hogyan adják? Köszönöm.
2017. febr. 9. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Eszti84 válasza:
6os. A közgyógyót külön kell intézned az emelt családis papírral és ha folyatosan gyógyszert kell szednie a gyermekednek akkor a háziorvos ír egy listát a gyógyszerekről akkor azt is vinni kell.Az utazási kedvezmény autómatikusan jár az emelt családival. Nekünk a határozat és az utazási kártya között kb 3 hét telt el. Ha mozgásszervi megbetegedése van a gyereknek akkor még jár a parkolási kedvezmény is.Azt is a kormányablakban lehet intézni.És ha még nem múlt el 10 éves akkor a gyes is jár a gyerek 10 éves koráig.Én most arra várom a határozatot.Bár csak másfél hete adtam be.Fiamat januárban nyilvánították tartósan betegnek.
2017. márc. 2. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!