Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Egyedülálló anyuka lettem,...

Asztalos Szilvia kérdése:

Egyedülálló anyuka lettem, viszont még házas! Tudok magasabb családipótlékot igényelni? Ha igen hogyan?

Figyelt kérdés

2017. jan. 24. 14:01
 1/9 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem ahhoz bírósági végzés vagy ítélet kell. De ne aggódj, azzal a havi ezressel gyerekenként nem lennél sokkal előrébb.
2017. jan. 24. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
93%

Egyszerűen. Kitöltöd az igénylőlapot.

Nem kell semmi "bizonyíték".

Büntetőjogi felelősséged van a nyilatkozat (külön háztartás) valóságtartalmával kapcsolatban.

2017. jan. 24. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
92%
Csak nyilatkoznod kell. De sajnis csak egy ezressel kapsz többet.
2017. jan. 24. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Pully válasza:
Úgy megoldható, hogy a párod más lakcímre jelentkezik be (pl. szüleihez). Akkor egyedölálló anyaként igényelheted, úgy tudom.
2017. jan. 31. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Csak nyilatkozni kell. Van egy formanyomtatvány, amit ki kell tölteni és beküldeni. Én is benyújtottam a válással egyetemben, amikor már rég nem éltünk együtt. Be kell írni, hogy mióta nem éltek együtt. Az utolsó két hónapra fizetik a különbözetet, ha akkor már nem éltetek együtt.
2017. jan. 31. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Abban az esetben, ha nincs bírósági végzés, csak akkor állapítható meg, ha nem azonos a lakcím. Valóban nem sok a különbség a családi pótlék összegében az egyedülállóság tekintetében. Pl egy gyermek esetén családban nevelt gyermek után 12.200.- Ft egyedülálló szülő jogán 13.300.-Ft. De más kedvezmények is megillethetik, pl rendszeres gyermekvédelmi kedvezmény megállapításakor stb..
2017. jan. 31. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Egy gyerek után 1500 Ft-al több. Csak nyilatkoznod kell. Egy levelet megírsz mindenféle adatokkal és postázod. Hamar intézkednek. 6 hónapra visszamenőleg megkapod.
2017. febr. 2. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
13700 1 gyerek után egyedülállóként. Nagyon tudjátok. Biztos benne vagytok!
2017. febr. 2. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
6-os, nálunk nem kérdezte senki, hogy megegyezik-e a lakcímünk, úgyhogy nem vagyok benne biztos, hogy igazad van. Nyilatkoztam, hogy különélünk és ennyi. A volt férjem a mai napig nem volt hajlandó kijelentkezni a közös lakcímünkről, de nem múlt ezen.
2017. febr. 2. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!