Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Magasabb összegű családi...

Magasabb összegű családi pótlék mellé még milyen ellátást, vagy hasonló támogatást lehet kapni?

Figyelt kérdés
Mozgássérült vagyok, kapom a családi pótlékot és kaptam valamilyen szociális juttatást az önkormányzattól, de utóbbit most vették el, mivel azt mondták a kettőt nem kaphatom együtt. 22 éves vagyok, fizikai munkára alkalmatlan (van érettségim egyébként) és most "elvették" tőlem ezt a kis pénzt is. 47.000Ft-om volt eddig havonta, amiből 17.000Ft kiadásim voltak. Most 25-26.000Ft-ból kell ezt megoldanom (mert annyit "segít" az önkormányzat, hogy kipotólja a családi pótlékot, hogy annyit kapjak, mint amennyit ők adnának). Nem tudom mi tévő legyek, munkát nem találok. Fizikaira alkalmatlan vagyok és amúgy sem nagyon vesznek emberszámba... Segítsetek!!! :(

2017. febr. 9. 18:08
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
A családsegítő központ és a polgármesteri hivatal megmondja.
2017. febr. 9. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
A hivatalban nem lettem okosabb, hiába mondtam, hogy így is nehezen éltem meg és most még rosszabb lesz, csak sajnálkoztak és nem tudnak mit tenni...
2017. febr. 9. 19:26
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
A családsegítő is ezt mondta?
2017. febr. 9. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Mert annyiféle apró támogatás van. Bérletkedvezmény, fűtéstámogatás, stb.
2017. febr. 9. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Hát rákérdezek, de igazából hasonlóra nincs szükségem, mivel jelenleg másnál lakom ezért ilyen rezsi kedvezmények stb. felejtős, 90%-os MÁK kártyám a családi miatt van, de ennyi...
2017. febr. 9. 20:13
 6/18 A kérdező kommentje:
Sok jó apró dolog van, csak az a baj, hogy nincs házam, kocsim, vagy bármi, amihez kedvezmények járnának.
2017. febr. 9. 20:14
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
De csak laksz valahol, aminek a rezsijét kell fizetni és csak kell néha bérlet.
2017. febr. 9. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként ha leszázalékolnak,mennyi rokkantnyugdíjad lenne?
2017. febr. 9. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Én Szabolcsban lakom, ott fizetil a szüleim, de kb. ugyanannyit vagyok már Budapesten is,ahol a barátnőm és a testvére fizetik, de sokszor be segítek én is és nem soká költözik el sógornőm és én fogom adni a felét, de az én állandó lakcímem az 3350km-re van. A 90%-os utazásit megkaptam, ami jól is jön, mivel sokat ingázom.


Nem tudom, mikor a családi pótlék miatt felülvizsgáltak,50% lett (az előtt 58% volt és én nem érzem jobbnak, sőt...). Donga lábam van, kezem nem tudom kinyújtani, bal térdem rendszeresen kimegy, egyéb mozgásszervi betegségek, túlsúly, egyéb kisebb betegségek, több kisebb-nagyobb műtét... Sorolhatnám reggelig...

2017. febr. 9. 20:44
 10/18 A kérdező kommentje:

*fizetik

*besegítek

*350km-re

2017. febr. 9. 20:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!