Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Családi pótlék visszafizetése?

Családi pótlék visszafizetése?

Figyelt kérdés
Két gyermekem egyedül neveltem, tehát magasabb összeg járt rájuk. 10 hónapja összeházasodtunk a férjemmel, most született meg a közös babánk. Nem tudtam,és öszintén szólva eszemben sem volt, hogy hogy magasabb családit kapok, most tudtam meg, hogy le kellett volna jelentenem. A kérdésem, hogy csak azt az összeget kell vissza fizetni, amennyivel többet kaptam, (9x3000 ft), vagy erre jön valami plusz?! Részletfizetést lehet kérni?
2017. febr. 28. 06:49
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen.
2017. febr. 28. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Igen, kamatostól.
2017. febr. 28. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Sőt, ha nagyon kukacoskodnak, akkor nemcsak 9 hónapot, mert eléggé hihetetlen, hogy egyedül nevelted a gyerekeket, majd összeköltözés nélkül összeházasodtatok a férjeddel és attól a naptól kezdve támogatta a gyerekeket anyagilag.
2017. febr. 28. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ők fizubol vonják automatikusan,havonta,ha úgy akarod.

Apám járta meg így. Háromszor lejelentette,hogy nem tanulok,nem kér családit rám. Csak küldték... Utána meg vonták le.

Anyám is megjárta. Párja nincs bejelentve hozzá,és egyedül kérte a gyerekekre a csp t,aztán öcsémmel való probléma miatt hivatalos helyen kiejtette a jegyzőkönyvben hogy párom,azóta neki is vonják.

Azt nem birálhatják felül,hogy mikortól,meg fura-e hogy hirtelen férj,van valami időtartam,pár év,amire visszamenően max.vonhatnak.

2017. febr. 28. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Felhívtam, hogy pontosan tudjam! Igen vagy vonják, vagy utalok havonta, vagy egy összegben fizetem ki

. De onnantól fogják kérni amikortól nyilatkozom, hogy megszűnt az egyedülállóságom. Azaz az esküvő napja. Semmi kamat nincs, sem büntetés!

2017. márc. 2. 06:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!