Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Csak saját bankszámlámra...

Csak saját bankszámlámra utalnának családtámogatásokat, férjemére nem? Ld. Lent

Figyelt kérdés

Bocsánat, ha ez a kérdés esetleg tényleg "gyakori" itt, de tapasztalataitokra lennék kíváncsi, hogy ez valóban egy SZABÁLY, hogy már a törvényes, hites férjemnek se utalnak családit és a GYES-emet, ha egyszer nekem nincs bankszámlám, és külön kértem? Rendelkezési jogos igazolást kérnek tőlünk, ami szép és jó, de külföldre (vissza)költöztünk, és itt a bank nem ad csak úgy, hetekre előre kell időpontot foglalni és akkor majd talán adnak olyan papírt, ami kellhet otthon, persze "külföldiül"lesz, úgyhogy fene tudja, megfelel-e.

Amúgy a másik problémám az ügyben, hogy több mint egy évet kellett várnunk, az elmúlt évben SEMMIT sem fizettek a gyerekek után, és én ezt nagyon felháborítónak tartom,ahogy azt is, hogy még csak egy elnézést sem kérnek, hanem nekem kell telefonálni nap nap után. :(

Ezért vagyok kíváncsi, hogy másokkal is ezt csinálják, vagy csak az időt húzzák ezzel? Több százezer ft-ról van már szó...

Köszönöm a válaszokat, és bocsánat a kifakadásomért, de már nagyon szeretném letudni ezt az ügyet, addig pedig nem kérhetem az itteni támogatást, amíg a magyar aktív.



2017. márc. 10. 20:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

nálunk is ez volt.

persze én Magyarországon élek.

felhívtam őket és mondták hogy kell nekik egy olyan papírt hogy én is hozzáférhetek a számlához. ez csak annyiból állt itt hogy bementünk a takarékba és beírták a nevemet hogy hozzáférhetek. kinyomtatták és kész. de mivel nekem sürgős volt így nem foglalkoztam vele, kértem postára de ott meg kellett a lakcímkártya fénymásolata hogy oda vagyok bejelentve ahova kérem.

tehát nálunk nem tartott volna hetekig.

2017. márc. 10. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszi, némiképp megnyugtat, hogy nem egyedi eset vagyok :D akkor várok... az már úgyis jól megy.
2017. márc. 10. 20:50
 3/14 anonim ***** válasza:
Nem utalnak más számlájára, csak ha te is jogosult vagy a számlához, igen kell az az igazolás.
2017. márc. 10. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Kérdés hogy külföldi számlára utalnak-e egyáltalán. Illetve ha itt nincs jogviszony akkor lehet nem is utalnak majd semmit. Hol éltek, melyik ország? Èn fél évet vártam csp-re mikor még csak férjem dolgozott Ausztriában, azóta mindent megszüntettünk Mo-n.
2017. márc. 10. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
KB 5 percbe telik az ő nevére szóló számlához hozzatenni téged egy es/vagy jelzéssel.
2017. márc. 11. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
A problémád rég megoldódott volna ha nyitsz egy saját számlát, de abban én sem vagyok biztos, hogy külföldi számlára utalnak-e egyáltalán.
2017. márc. 11. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!Nem írtam le minden körülményt, ezért lehet, hogy félreérthetően fogalmaztam, de nem a bankszámla miatt nem utalnak. Hazaköltüztünk 2015 év végén a kisgyerekeinkkel Fr.-ból, és röviddel utána kértük a támogatásokat, és azóta se kép, se hang tőlük. EZT tartottam felháborítónak. Most kezdték el vizsgálni az ügyünket, és elhiszem hogy nagyon sok dolguk van, de több mint egy évig húzni... Az hogy nem utalnak férj számlájára, oké, értem már, csak mivel sehol a világon erről infót nem találtam, megkérdeztem itt a nálam tapasztaltabbakat.:)
2017. márc. 11. 13:11
 8/14 A kérdező kommentje:
Ja, elküldtem nekik a számlánk adatait, mivel kérték. Tehát tudják hogy külföldi de nem szóltak emiatt. Szerintem jó lesz.
2017. márc. 11. 13:13
 9/14 anonim ***** válasza:
Annak a számlájára utalnak, aki a tamogatast igényelte. Ez azért nem olyan bonyolult, hogy ne lehessen megerteni. Igényeljen a férjed, hagy szanjatok rá azt az 5 percet amibe egy es/vagy számla elintezese kerul
2017. márc. 11. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm, most már TÉNYLEG értem...

(zárójelben: Nem, sajnos nem öt perc, mert mint mondtam, 1-2 hét mire találkozót adnak a banki ügyintézőnkkel. Így megy itt, ez van.)

2017. márc. 11. 13:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!