Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Baba születése után milyen...

Baba születése után milyen támogatások vehetők igénybe?

Figyelt kérdés

Igazából arra vagyok kiváncsi hogy különböző támogatásokkal havonta mennyire jöttök ki? Azt tudom hogy nem vagyok jogosult a gyedre és csedre. Gyes és családi jár csak? Vagy van még valami ami alanyi jogon jár? Az egyszeri támogatásként pedig van a baba kötvény és az anyasági támogatás. Vagy ezeken kívül is van valami? Vagy régebben volt ez a "szocpol" ez még most is úgy működik hogy 3 gyermeket vállalok akkor kapok x összeget? Ha igen ez mennyi??

Olvasgattam utánna de mégiscsak saját tapasztalatokra és konkrét összegekre lennék kiváncsi.

Köszönöm a segítőkész válaszokat.



2017. ápr. 21. 18:50
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
63%

A szocpolt most csok-nak hívják, de nem úgy működik, hogy kapsz x összeget, hanem kapsz x összeget lakásra.

Más nem nagyon jár, ha a párodnak van munkahelye, akkor 10000 Ft családi adókedvezmény jár havonta, illetve ha még nem vagytok házasok és összeházasodtok, akkor havi 5000 Ft adókedvezmény szintén.

2017. ápr. 21. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
77%
Gratulálok hogy gyarapítod a segílykére szülők táborát. Ahelyett hogy dolgoztál volna mielőtt gyereket vállalsz és akkor nem kéne az állammal eltartatnod magadat. Bár tudom így könnyebb nem kell dolgozni három évig aztán jöhet a következő gyerek.
2017. ápr. 21. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
75%

Hogy kapnál már csok-ot? Ahhoz munkahely kéne. (Nagyon remélem legalábbis) Nyilván nem véletlenül kapsz csak gyest. Tényleg képes lennél a semmire 3 gyereket szülni?

Ennyi jár, amennyit felsoroltál.

2017. ápr. 21. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
71%

Anyasagi tamogatas egyszer jar

Tavaly még ugy volt h 6 honappal szules utánig igenyelhetted LEGKÉSŐBB

65 ezer ft

2017. ápr. 21. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:

Itt nem lehet feltenni egy rohadt kérdést annélkül hogy a rosszindulatu károgó emberek megtartsák maguknak az ilyen fajta megnyilvánulásukat????



Akkor még azt is megkérdezném hogy csak az igényelhet csokot akinek jelenleg bejelentette munkahelye van vagy visszamenőleg kell x időnek lennie.

2017. ápr. 21. 19:09
 6/31 anonim ***** válasza:
76%

Csok-nak vannak eleg kemeny szabalyai, pl. lakast/hazat KELL venni/felujitani hozza. Nem keszpenzben a kezedbe kapod csak ugy. Az is meg van adva, mekkora ingatlanhoz lehet igenyelni.

Szoval gyes es csp ami havonta jar, kotveny es anyasagi meg szuleteskor egyszer. Ne szulj gyereket a semmire, en is azt tanacsolom.....Dolgozz, legalabb 365 napot es lesz gyeded.

2017. ápr. 21. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
82%
Szóval kérdező, tartósan kb. 40 ezer lesz, amit kapsz. Élj meg belőle!
2017. ápr. 21. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
70%
Kérdező, én a helyedben nem háborodnék fel az igazságon, főleg úgy nem hogy a kis segílykéd a mi, dolgozó emberek adójából lesz kifizetve. Ugyanis mi gyerekvállalás előtt dolgozunk hogy ne az államon élősködjünk.
2017. ápr. 21. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
29%

En is csak GYESt es Csp-t kapok mégis megélünk

De gondolom lepontoztok mert igyis tokjol kijovunk a ferjem fizujából és a vallalkozasombol

.

2017. ápr. 21. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
11%
1. vagy családi adókedvezmény, vagy 1. házasok kedvezménye. A kettő együtt nem igényelhető.
2017. ápr. 21. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!