Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Augusztusban dupla, vagy csak...

Augusztusban dupla, vagy csak előrehozott családi pótlék jár?

Figyelt kérdés
Számomra nem egyértelműek a híradások. Augusztus hónapban kapnak a családok +1 havi családi pótlékot, vagy a szeptemberit kapják meg korábban? Ha duplán kapják, akkor ez minden korosztályú gyerek után jár, vagy csak a tanköteles gyerekek után? Köszönöm a válaszokat.

2017. júl. 29. 21:02
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Par nappal elobb utaljak az augusztusit. Szeptemberben nem lesz.
2017. júl. 29. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
97%
Elorehozott lesz, nem dupla. Szeptemberben nem jar semmi, augusztusban erkezik az augusztus-szeptemberi.
2017. júl. 29. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
96%
Előre kapod meg a szeptemberit augusztusban.
2017. júl. 29. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
89%

Látod, kérdező, számodra kiderült volna szeptemberben, amikor nem jön, hogy előrehozott.


MAri néni, akinek nincs net, nincs gyerek, se unoka, csak az M1 híradóját nézi, annak meg annyi a hír, hogy de rendesek, duplát adnak... éljenek a féligaz kampányhírek...

2017. júl. 29. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
14%
Bírom az ilyeneket, akik a családi pótlékból akarnak gyereket nevelni.
2017. júl. 29. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
48%
Bator vagy utolso :D
2017. júl. 29. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

Akinek a kérdésemből az jött le csupán, hogy én a családi pótlékból nevelem a gyerekeimet, elég pont agya van.

Azért tettem fel a kérdést, mert a megjelent hírekben szerintem egyáltalán nem egyértelmű, ugyanis azt lefelejtették, hogy szeptember hónapban senki nem kap semmit. Nekem most kezdi az iskolát a nagyobbik gyerekem, ezért nem tudtam, hogy ilyenkor esetleg ez a szokás, hogy az iskolásokat ennyivel is támogatják? Átlag bérből élünk és igen is jól jönne a családoknak, ha 10-20 ezer forinttal többet kapnának. Én teljesen ki vagyok akadva, most szembesültem csak azzal, hogy pl. egy normálisabb iskolatáska 12-25 ezer forint között mozog és akkor még van 2 oldalnyi beszerezni való a kezdésig. Egy átlagos családnak ez igenis megterhelő. Vagy a te gondolkodásod értelmében csak a gazdagok vállaljanak gyereket?

2017. júl. 29. 21:30
 8/23 anonim ***** válasza:
66%
SOSE dupla, mindig csak előrehozott. Ha esetleg most is előrehoznák a decemberit januárról karácsony előttre, akkor se lepődj meg.
2017. júl. 29. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
59%
8, évekig volt dupla, de még az az elmúltnyolcévben :)
2017. júl. 29. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

Régen valóban duplán kaptak azok a szülők családi pótlékot augusztusba akiknek iskolás vagy iskolát kezdő gyerekük volt, ez volt a 13. havi családi pótlék, ami kb azóta nincs mióta 13. fizetés se.

Én is futottam bele a facebookon (idén még nem)olyan megosztásokba,hogy duplán jön és jajj,de jó :) lehet tovább osztogatni a cikket....gondolom akadtak bőven olyanok akik nem vették észre,hogy az egy 2002-es cikk volt. De időről időre főleg,így nyáron hiszik többen azt,hogy duplán jön (mert anno így volt),de nem,csak előre hozzák pár éve az utalást,így augusztusba kétszer jön pénz aztán legközelebb októberbe ..persze vannak akik decemberbe is azt hiszik,mert decemberbe is 2 utalás jön.

2017. júl. 29. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!