Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Hogy tudom ezt megcsinalni 18...

Hogy tudom ezt megcsinalni 18 evesen? (lent)

Figyelt kérdés
A csaladi potlek atutalasa, annak menete erdekel, marmint az en szamlamra, illetve hogy kell e ehhez szulo. Elegem lett, hogy ez a penz az en tanulasombol van, az en esteim miatt, amin ebren vagyok, hogy tanuljak, erre ha kerek valamit egybol az a valasz, hogy dolgozok nyaron, vegyem meg magamnak. Nem sajnaltatom magam, csak nagyon felhuz ez a nyomorult viselkedes.

#pénz #Csaladipotlet
2017. aug. 2. 08:10
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
78%
Jááj, mit fogsz itt kapni...
2017. aug. 2. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
73%
A családi pótlék segítség az állam részéről minden olyan családnak, ahol gyermeke/ke/t nevelnek. Tehát, azt a pénzt nem arra adja az állam a dolgozó emberek adójából! hogy te elszórakozd, hanem hogy abból etessenek/iskoláztassanak, jogszabályban meghatározott ideig (általában érettségiig, szakképzés esetén talán max 20. éves korig, Egyetem alatt már nem jár, akkor sem, ha 18 vagy és már nem tanulsz).
2017. aug. 2. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
77%
Nyugodj meg, annal a parezer forintnal joval tobbe kerulsz a szuleidnek... Szoval ha elszamoltok te jarsz rosszul.
2017. aug. 2. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
54%
Felhúz, mi?
2017. aug. 2. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
56%
A második válaszadó tökéletesen leírta a lényeget. 18 évesen ugye megérted?
2017. aug. 2. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:
Elnezest! Jol tudom, mire van ez a penz, azt is tudom, hogy nem olyan sok. Viszont az, hogy nekem pl berletre van szuksegem, es mikor ezt mondom, akkor arra az a valasz, hogy van nyari melom, vegyek abbol, akkor szerintem jogosan szolalok fel. Nem elszorakozni szeretnem, szo sincs rola. De tok jo, hogy ot "valasz" van itt, es egyik sem valaszolta meg a kerdest. Ha nem lenne allandoan ebbol vita, teljesen leszrnam, mire van koltve, de ha az egyszeru igenyemet lehurrogva szeretnem vegre magamra kolteni a penzem, nem hiszem, hogy elitelendo lenne.
2017. aug. 2. 10:08
 7/27 anonim ***** válasza:
98%

Lassan írom, talán így jobban érthető: Családi pótlék.


(Az nem a te pénzed, azt a szülő/gondviselő kapja és az ő felelőssége, hogy azt a lehető legjobban használja fel).


A te számládra az a pénz megy, ami téged illet, a családi pótlék nem tartozik azok közé.


A te számládra családi pótlék akkor kerül, ha lesz gyereked és te leszel az a kedvezményezett szülő, akinek elutalják.

2017. aug. 2. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó és 5 leírta. Nem neked jár, tehát sehogy nem tudod ezt megcsinálni.

Félve kérdezem meg, azért ezen kívül ugye otthont adnak, ételt adnak? Ott moshatsz, nézheted a kábeltévét, használhatod az internetet? Sok ilyen korú embernek még haza is kell adnia a nyáron megkeresett pénzéből, ahogy nekem is kellett. Ezek szerint a megkeresett pénzedet mind magadra költöd, lehet spórolásra és felelősségre akarnak nevelni ezzel.

2017. aug. 2. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom ettől függetlenűl ellátnak, étel-ital, fedél a fejed felett..már bőven "elfogyott" ezeknek a biztosítására az a kis pénz..szerintem ha megengedheted magadnak akkor fizesd a saját fizetésedből a bérletet pl.
2017. aug. 2. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
61%
Bemész megadod az új lakcímed ahova költözöl a szüleidtől és oda fog érkezni.
2017. aug. 2. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!