Mikorra várhatom?

Figyelt kérdés
Màr régebben megvontàk a családi pôtlekom hiànyzások miatt , de 2016tol most 2017 szeptemberig folyamatosan jartam.iskolaba es (meg most is) es hiaba meg igenyeltuk.a csaladit nem jott csak egy olyan papir hogy.megallapitva 0ft..?? (Mar volt egy hasonlo.kerdesem) azota voltunk a gyamugyon.isahol azt mondtak hogy ok.mar tavaly juniusba kuldtek papirtaa.MAKnak hogy vissza adhatjak a csaladi potlekom de.semmi??? Ezt a papirt ki is.nyomtattak nekunk..ezeket.a papirokat ma be is adtuk iskola latogatasival egyutt stb... az ugyintezo azt mondta a papirjaim rendbe vannak , de nem tudja mennyit fogok.kapni.. 1.kérdésem: Van rà esèly hogy a mult evre vissza menoleg megkapjam?? 2.: Mennyi idő mig elbiraljak?

2017. okt. 4. 15:30
 1/3 anonim ***** válasza:

figyi, múltkor bemásoltam a jogszabályt, ami erre az esetre vonatkozik.

Bementek a gyámhivatalba, kértek egy papírt, hogy mutassák meg, mikor kezdeményzeték a felfüggesztés megszüntetését. Ezzel becsattogtok a kormányhivatal családtámogatási osztályára...

2017. okt. 4. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

és tessék, ha már ezelőtt lusta voltál elolvasni:


Erre nem vonatkozik a két hónap, mert az ellátás már meg van állapítva, csak a folyósítás szünetel.


Ez vonatkozik erre az esetre: A családi pótlék szüneteltetésének megszüntetése esetén az ellátást első alkalommal a gyámhivatal iskoláztatási támogatás szüneteltetésének megszüntetésére irányuló kezdeményezésben megjelölt hónapra, ennek hiányában a kezdeményezés hónapjára kell ismételten folyósítani. Ebben az esetben a folyósításra visszamenőlegesen, a járási hivatalnak a szüneteltetést megszüntető döntése meghozatalát követően kerül sor. (Cst vhr)


Tehát ha már tavaly kezdeményezték a a szünetelés megszüntetését, akkor meg kell kapnod addig (ne hallgass arra, aki a két hónappal jön, mert ez nem igénylésnek minősül)

2017. okt. 4. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi, elolvastam a multkor is csak aki ma.bent volt ugyintezo SEMMIT nem tudott mindenre nem, tudom.volt a valasza
2017. okt. 4. 20:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!