Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Családi pótlékot lehet nem...

Családi pótlékot lehet nem hivatalos szülőnek utalni/ gyermekként igénybe venni?

Figyelt kérdés

Egy nem a szüleivel élő gyermek esetén, aki iskolába jár, és már be is töltötte a 18. életévét, viszont a barátjával és az ő családjával él, van lehetőség arra, hogy személyesen, a gyermeknek, vagy a vele lakó felnőtteknek utalják a pénzt?


Az történt, hogy elköltöztem otthonról a barátomhoz, és szeretnék az anyagiakban egy kis támogatást nyújtani, viszont dolgozni nagyon nem tudok elmenni iskola mellett, ezért a családi pótlék magamhoz vételét vagy az itteni szülőknek való utalását gondoltam megoldásnak. Édesanyámmal éltem eddig, és a kapcsolatunk rohamosan megromlott, amikor elköltöztem otthonról, mert fenyegetett és nem akart elengedni, én meg elmenekültem és azóta is csak a szidást kapom tőle.


Valamint, ha lehetséges a családi pótlék más személynek való utalása, arról mindenképpen kell egy beleegyezés, a jelenlegi személytől, akinek eddig utalták?


Ne kövezzetek meg, csak most tudtam belecsöppenni a felnőtté válásba, mert eddig édesanyám szinte egy burokban nevelt, mindenkitől elzárva. Lényegében sok mindent nem tudok, amit egy 19 éves embernek tudnia kellene az életről.


A válaszokat előre is köszönöm!



#családi pótlék #nem hivatalos szülők #személyes igénybevétel #jogosult személy
2017. nov. 3. 17:56
 1/6 anonim ***** válasza:
10%
Nem!
2017. nov. 3. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
84%
Lehet. Te igényelhetett saját jogon. Itt az igenylolap [link] [link]
2017. nov. 3. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, sőt, 18 alatt is lehet, de akkor kell hozzá a szülői ház elhagyását engedélyező gyámhatósági határozat.


Neked csak be kell adni az igénylést, a szüleidnél felfüggesztik a folyósítást ellenérdekű ügyfél jelentkezése miatt.

2017. nov. 4. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%

Kedves kérdező! Ha még nem töltötted be a 18 ik életévedet addig senkinek nem utalhatsz bankszámláról vagy telefonról sem semmit,de viszont ha már 18 felett vagy és vele együtt élsz akkor a fele a tiéd fele az övé.

de ha már betöltötted a 18. életéved és a nyugdíjfolyosító egy csekket küld és az is a te nevedre szól nem kell átutalni senkinek mert az a pénz ami jön rajta a tiéd,és nem az övéké.De mivel most már változott a terv így a nyugdíjfolyosító 2 csekket küld és akkor 50-50% arányban oszlik meg.

2017. nov. 4. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a marhaságot honnan szeded, utolsó?
2017. nov. 4. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Jesszus 4-es! Ennyi marhaságot és rettentő téves infót még nemigen láttam a neten. Honnan vetted az "információd"?
2017. nov. 8. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!