Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Ha a párommal 1. Gyerekünk...

Ha a párommal 1. Gyerekünk lesz es par honap múlva hazasodtunk milyen támogatásban részesülhetunk?

Figyelt kérdés

Tudom jar az ado kedvezmény, itt szamit hogy

Melyik fizetés utan kérjük? (Nekem bruttó 360 paromnak 250 ezer korul van) családi potlek járna nekünk? Jelenleg táppénzen van, mikor fog atkerulni gyesre illetve gyedre? Milyen egyeb támogatásban reszesulhetunk? Hallottam a csokrol is, de ott is inkabb. 2. Gyerek utan jar nagyobb összeg. Köszönöm elore is.



2017. dec. 22. 20:37
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Az adókedvezményt házasság előtt a kismama tudja csak igénybevenni, az havi 10 ezer ft. Terhesség 91. napjától kezdve. Ha megvan a ledolgozott ideje, Csedet fog kapni 24 hétig, minimum 4 héttel a kiírt dátum előtt lehet elkezdeni, a bér 70%-a és csak szja-t vonnak belőle. Ezután gyed-re lesz jogosult a gyermek 2 éves koráig, ez kicsit kevesebb csak mint a csed, mert ugyanúgy 70% viszont több adót vonnak belőle.

Családi pótlék is jár persze és egyszeri anyasági támogatás, ha részt vesz a terhesgondozásban. Talán 62 ezer ha jól emlékszem; a családi pótlék pedig 12 ezer körül van havonta.

Első házasok kedvezménye is jár 2 évig.

2017. dec. 22. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Csedet MAXIMUM a szülés előtt 28 nappal lehet. A gyed nem biztos, hogy kicsivel kevesebb a csednél, mert a gyed maximalizálva van...
2017. dec. 23. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!