Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Egy szülő csak hébe hóba...

Egy szülő csak hébe hóba hordja óvodába az 5 éves hiperaktív viselkedés zavaros gyermekét. Ilyen esetben jogos, ha jelentjük?

Figyelt kérdés
Vagy miben tudnánk tudnánk a gyerekét segíteni? Nem szeretek beleszolni dolgokba, de itt muszáj. Úgy hallottam a családi pótlékot is megvonhatják ha nem viszi oviba, iskolába. Mert azt nyilván felveszi utána.

2018. jan. 3. 08:12
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
79%

Az óvónők dolga jelenteni. De ha nem tették akk valszeg jogos ..

Miért muszáj MÁS életébe beleszólni? Nincs sajátod?

2018. jan. 3. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
82%
Hiába lett lepontozva az első válaszoló.Igaza van.Majd az óvónő jelenti,ha úgy látja szükséges.Miért fáj neked,hogy felveszi a családit.Attól,hogy nem viszi,nevelni még valószínűleg neveli,és nem az utcán csavarog az 5 éves.
2018. jan. 3. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
81%

Mi közöd már bocs?

Az én lányom is csak "hébe hóba" járt, szimplán azért, mert össze vissza volt gyógytorna ill. egyéb fejlesztése.

Honnan tudod, hogy nem azért hiányzik össze-vissza?

2018. jan. 3. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
Óvodapedagógus vagyok, gondoltam van ebben a topicban, aki találkozott hasonló esettel, de ezek szerint nincs, nem baj, az igazgató nő mondta, el fog menni családlátogatásra, ha szükséges gyámügyre. És van beleszólásuk, mert a gyerek SNI.
2018. jan. 3. 08:33
 5/26 A kérdező kommentje:
És napi minimum 4 óra kötelező!! Nem pedig ajánlott.
2018. jan. 3. 08:34
 6/26 anonim ***** válasza:
45%
Jah persze.Majd el is hiszem.
2018. jan. 3. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
29%
Akkor írd oda az elején, hogy hivatalból akarjátok jelenteni, mert az egészen más. Igen, így nem csak jogotok, kötelességetek jelenteni.
2018. jan. 3. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
77%
Persze :D. És nem a kollégáiddal, főnököddel beszélitek meg, hanem a gyakorin kérdezed meg tőlünk, akik lehetünk épp boltosok vagy könnyűbúvárok, vagy könyvelők, és fogalmunk sincs a szakmai protokollról. Logikus. Mindjárt elhiszem.
2018. jan. 3. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
Igen, de legszívesebben nem tenném, a gyermek érdekeit viszont csak az szolgálja, ha óvodai/iskolai neveltetésben részesül, illetve a többiek mellett szocializálódik.
2018. jan. 3. 08:42
 10/26 anonim ***** válasza:
82%

Osztom a 8-ast.Feljöttél fél órája,hogy megkérdezd,jelentsd e,meg hogy ezt meg azt hallottad,hogy milyen következményekkel jar,ha valaki nem viszi.Aztán mivel senki sem adott igazat,20 perc múlva már óvoda pedagógus vagy,jelentetted is az óvodavezetőnél( nem is a csoportotokhoz tartozó óvónővel beszéltél),és persze te lettél a szent segítő.

Még a kérdést elhiszem,de az utána következő mondataidat nem.Akkor vagy te ovóda pedagógus,mikor én.

2018. jan. 3. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!