Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék

A kérdés

Jogosult vagyok a családi pótlékra? (Bővebben lennt)

Angliában dolgoztam 11 hónapot.A kislányomat nem vittem ki magammal,Gyámhivatalon keresztül családba fogadást kérelmeztem és távollétemben a mama gondoskodott a lányomról,ő vette igénybe a csp-ot.Közben haza jöttem végleg a családba fogadást megszűntettem igy ismét én vagyok a törvényes képviselője.

De!A lányom az iskola miatt maradt bejelentve a mama lakcímén és emiatt nem egyezik az enyémmel.

Szeretném meg igényelni a csp-t de nem tudom hogy ez fog e jelenteni gondot.Június 15.-én fejezi be ezt az évet a mostani suliban és szeptembertöl már itt kezdi az iskolát az én lakóhelyemen és ide is lesz lakcímileg átjelentve.Tud nekem valaki tanácsot adni?

Köszönöm!

Keress kérdéseket hasonló témákban: családi pótlék, lakcím

2018. márc. 14. 14:49  Privát üzenet  

A válaszok
Nyugodtan átjelentheted a gyereket a saját címedre. Nem is értem higy jön ide az iskola

A válasz 43%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 67%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/3Időpont 2018. márc. 14. 15:02 Privát üzenet

Most akkor veled él a lányod vagy a nagymaájánál? Családi pótlékra csak akkor vagy jogosult, ha a gyeremeket a saját háztartásodban neveled.

Nyugodtan jelentsd át a saját lakcímedre, a suliból nem fogják amiatt elküldeni, mert megváltozik a lakcíme.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 86%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/3Időpont 2018. márc. 14. 15:12 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Velem él a lányom.Csak a suli és a mama is másik településen van.Ezèrt hozzuk-visszük vagy ha fáradt akkor ott alszik a mamánàl.Korábban ott èltünk az volt a bejelentett lakcìmünk.Èn átjelentkeztem az új cìmre az övèt meg nem intéztem a suli miatt.De hétfőn intézem.

# 3/3Időpont 2018. márc. 14. 20:09 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Jogosult vagyok családi pótlékra, ha családi adókedvezményben is részesülök?
Az iskola jelentheti az államkincstárnak hogy (szerintük, vagyis egy titkárnő szerint) nem vagyok jogosult a családi pótlékra mert nem valós a bejelentett tartózkodási helyem?
Ha 2013 dcemberben tgyás alatt megszűnt a munkaviszonyom, tehát jelenleg passziv gyed-en vagyok, jogosult vagyok még MO-ról családi pótlékra? Pl. Már a 2014-es évre is még?
Hogyan ellenőrzik esti tagozaton (ha valaki családi pótlékra jogosult), hogy bejár-e az órákra?
Igaz az, hogy Ausztriában csak az jogosult családi pótlékra, akinek osztrák munkaviszonya van, biztosított?
Ha egy gyerek külföldön tanul pl. Amerikai iskolában, de nem Európai országban . Jogosult családi pótlékra?

Kérdések a Gyerekvállalás, nevelés rovatbólKérdések a Családi pótlék rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!