Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Jogosult vagyok a családi...

Jogosult vagyok a családi pótlékra? (Bővebben lennt)

Figyelt kérdés

Angliában dolgoztam 11 hónapot.A kislányomat nem vittem ki magammal,Gyámhivatalon keresztül családba fogadást kérelmeztem és távollétemben a mama gondoskodott a lányomról,ő vette igénybe a csp-ot.Közben haza jöttem végleg a családba fogadást megszűntettem igy ismét én vagyok a törvényes képviselője.

De!A lányom az iskola miatt maradt bejelentve a mama lakcímén és emiatt nem egyezik az enyémmel.

Szeretném meg igényelni a csp-t de nem tudom hogy ez fog e jelenteni gondot.Június 15.-én fejezi be ezt az évet a mostani suliban és szeptembertöl már itt kezdi az iskolát az én lakóhelyemen és ide is lesz lakcímileg átjelentve.Tud nekem valaki tanácsot adni?

Köszönöm!



2018. márc. 14. 14:49
 1/3 anonim ***** válasza:
44%
Nyugodtan átjelentheted a gyereket a saját címedre. Nem is értem higy jön ide az iskola
2018. márc. 14. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Most akkor veled él a lányod vagy a nagymaájánál? Családi pótlékra csak akkor vagy jogosult, ha a gyeremeket a saját háztartásodban neveled.

Nyugodtan jelentsd át a saját lakcímedre, a suliból nem fogják amiatt elküldeni, mert megváltozik a lakcíme.

2018. márc. 14. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Velem él a lányom.Csak a suli és a mama is másik településen van.Ezèrt hozzuk-visszük vagy ha fáradt akkor ott alszik a mamánàl.Korábban ott èltünk az volt a bejelentett lakcìmünk.Èn átjelentkeztem az új cìmre az övèt meg nem intéztem a suli miatt.De hétfőn intézem.
2018. márc. 14. 20:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!