Ez igaz vagy nem?

Figyelt kérdés
Azt hallottam, hogy ha a párom aki dolgozik igényli a családi pótlékot, hogy ő kapja meg (most én kapom, együtt élünk) akkor kevesebb adót vonnak tőle. Ez igaz lenne ? Én még nem dolgozok, gyesen vagyok.

2018. jún. 2. 06:32
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Mindegy, ki igényli.

Létezik családi adókedvezmény, ami csökkenti a fizetendő szja-t, is növeli a nettó bért.

2018. jún. 2. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
ez úgy is igényelhető, hogy mi nem vagyunk házasok, és minden juttatást én kapok a gyerekre, de a párom igényli a családi adókedvezményt?
2018. jún. 2. 06:55
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha ő igényli a csp-t, akkor nyilván ő az apa. :) Szülőként év közben is jogosult igénybe venni, nem kell hozzá házasnak lenni közös gyermeknél.
2018. jún. 2. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

na, én vagyok az anya, és én kapom a cspt. az adókedvezményt úgy is igényelheti a párom, ha nem kéri magának a cspt?

leirnád a menetét ennek a dolognak, hogy mi szükséges hozzá az apának, hogy igényelje?

2018. jún. 2. 07:04
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
IMindegy, ki kapja a családi pótlékot, annak fix az összege, nem függ semmitől, csak a gyereke számától. Keverés a családi adókedvezménnyel.
2018. jún. 2. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Azaz kevered a családi adókedvezménnyel.
2018. jún. 2. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
nem, nem keverem. Az a személy aki családi pótlékra jogosult az jogosult a családi adókedvezményre is, vagy a vele élő, de nem nyílvántartott(házas, élettárs) személy (jelen esetben apa)is jogosult rá? Ha az egyik fél kapja a családi pótlékot, a másik igénybe veheti e a családi adókedvezményt, vagy csak az aki kapja a családi pótlékot? értitek?
2018. jún. 2. 07:18
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

A jogosult nem azonos azzal, aki kapja. Ha ő az apa, akkor igénybe veheti a kedvezményt. (Félreértettem a kérdésben, azt hittem, ő kapja).


Mindegy, ki veszi fel a csp-t, jár a kedvezményis, azt is bármelyikőtök igénybe veheti.

2018. jún. 2. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 babyboom567 ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

Nálunk apa veszi igénybe a családi adókedvezményt,én nekem meg jön a családi pótlék.A kettőnek semm köze egymáshoz.

Úgy tudja az adókedvezményt igényelni a férjed,kell hogy legyen munkája,és vagy havota,vagy évente az adóbevallásnál visszatéritik.

2018. jún. 2. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
A családi pótlékot kapó nem feltétlen veszi igénybe a családi adókedvezményt, mint látod.Azt, hogy ki kapja, nem befolyásolja azt, hogy ki veszi igénybe a családi adókedvezményt. Kaphatja a nő a családot, de a férj az adókedvezményt, vagy fordítva, vagy egyik kapj, de a kedvezményt ketten veszik igénybe. Nálunk én kapom a családot, de a kedvezményt ketten, mert a 4 gyereket megosztottuk.
2018. jún. 2. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!