Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Családi pótlékból mennyi...

Családi pótlékból mennyi gyerektartást állapíthatnak meg?

Figyelt kérdés

Volt férjemmel 5 évvel ezelőtt elváltunk. 2 gyermekünk van. A nagyobb szeretett volna apánál lakni, a kisebb pedig hozzám került. Akkor megbeszéltük hogy mivel mindegyikünk nevel egy egy gyereket,ezért nem fogjuk firtatni a gyerektartást. Időközben lett egy párom, akitől született egy gyermekem, aki sajnos tartósan beteg lett. Rá kiemelt csp-t kapok, és gyest. A nagyobbra pedig csak a csp van. A lényeg hogy a volt férjem ki ment külföldre, és az apai nagymama lett a hivatalos gyámja a nagyfiamnak. Nemrég pedig jött egy papír a bíróságról hogy a nagymama gyerektartást követel tőlem. Ebből (a gyerekekre kapott támogatásból) vonhatnak?

Csak az fáj a legjobban, hofy a fiamnak bármi kell hozzánk fordul. Pl új cipő, kabát, vagy iskolai felszerelés, amit a párom fizetéséből meg is veszünk neki, tehát támogatjuk így is. Erre most ex anyós még többet akar? Ên nem.kértem a nálam maradt kisebb gyermeknek tőlük semmit.

Bocsánat ha hosszú lett,valaki tud tájékoztatást adni mire számíthatok?


2018. okt. 29. 13:45
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
92%
Ez az egész zavaros, ha férjed kiment külföldre, te vagy a gyerek másik szülője, törvényes képviselője, ebben az esetben nem kell neki gyám.
2018. okt. 29. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
91%
Nem gondolom, hogy bármit el tud érni, mert te is kérhetnél a kicsire. Azt viszont nem értem, hogy került a gyámság a nagymamához. Főleg, hogy nem elhelyezés volt az apához sem, csak szimpla szülői megegyezés, ha jól értettem. Itt még pár infó hiányzik.
2018. okt. 29. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
77%
Azt nem tudom, vonhatnak e, de a nagyi joggal követelheti a pénzt. Meg is fogják neki ítélni. Szerintem mindenképp beszélni kellene a volt férjeddel, hisz egyrészt az ő fia, és anyja, másrészt te meg kérheted a másik fiadra ugyanúgy tőle a gyerektartást.
2018. okt. 29. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
93%
Miért nem te neveled a saját gyereked? Érthetetlen.
2018. okt. 29. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Azt sem értem, attól, hogy külföldön dolgozik, nem szűnt meg létezni. Továbbra is tudja tartani a gyereket, attól, hogy más felügyel rá. Miért nem a fiától kéri a gyerektartást? Családiból egyébként nem vonnak, az biztos,a gyest nem tudom. A fő kérdés még mindig az, miért nem nálad van?
2018. okt. 29. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
59%
Nos, akkor mi a teljes sztori?
2018. okt. 29. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
20%
Neheztelsz azért mert költeni kell a saját gyerekedre? Attól még a saját gyereked,nevelned kell,gondoskodni róla,nem támogatni csupán. Amugy azt én sem értem miért kell neki gyám ha ott vagy te az anyja,khmmmm. Persze van nekem tippem hogy miért,talán mert te lemondtál a gyerekedről. Erről van szó igaz? Nem maradt nálad semmilyen gyerek,egyszerüen ő neked nem kellett. Az csak mese hogy a másik nálad maradt. Egy jo anya ilyet nem csinál.
2018. okt. 29. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Mikor elváltunk, bírósági határozat alapján lett az apa a nagy gyerek gyámja, én pedig a kisebbiké. A gyerektartást is megítélte annak idején a bíróság szinte ugyanannyi összeget kellett volna fizetnünk egymásnak. De mi döntöttünk úgy hogy nem fizetünk, mivek egyik gyerek itt a másik ott.

Hogy miért nem velem van? Mert ő szeretett volna apjával menni, mikor váltunk. Szerintem nem egyedi eset mikor a gyerekek nem együtt vannak elhelyezve. Mivel más városban lakunk, így a fiam odajár közép iskolába, ott rendezte be a kis életét. Minden hétvégén el jön vagy mi megyünk hozzá. De eddig ezzel nem is volt probléma. Csak azt nem értem most mire fel kér anyós gyerektartást.

Annyira nem vagyok jártas az ilyen dolgokban, tehát azt sem tudom hogy az apa átruházhatja-e a gyámságot a nagymamára.

Próbálok leírni mindent ami a kérdésemre segíti a válaszokat, de igazából én arra lennêk kíváncsi, hogy családi pótlékból és gyesből vonhatnak e gyerektartást?

És még egyszer leírnám hogy ne legyek támadva, hogy így is támogatjuk a gyereket. Annyi hogy anyaként nem fogok számlákat gyűjtögetni, mivel szívesen adunk ha van. Most meg adjam oda a pénzt anyósnak, amit megítél a bíróság, aztán mondjam azt a saját gyerekemnek hogy kérj öreganyádtól? Abszurdnak érzem. A mama biztos nem fog neki olyan cipőt venni, ami tetszik a gyereknek,mivel mióta ismerem mindent piacon ill.turkálóban vásárol.

Annyi meg sajnos nekünk sincs hogy a mama és a gyerek kívánságát is teljesítsük. Egy kereset van, a páromé, én pedig itthon vagyok a beteg kisgyerekkel, sajnos esély sincs rá hogy meggyógyuljon, tehát az is lehet vissza sem tudok menni dolgozni még sokáig.

2018. okt. 29. 15:03
 9/18 A kérdező kommentje:

Azért jöttek szívbe markoló válaszok is. Főleg az tetszik hogy nincs nálam semmilyen gyerek, meg hogy nem kellett a saját gyerekem. Az apának nem kellett a kusebbik gyereke, mivel mióta elváltunk egyszer nem látogatta meg. Én legslább tartom a kapcsolatot a gyerekemmel.

Na ezt nem értem, hogy a mama hogy tudta azt elérni, hogy gyerektartást igényelhessen.

Arra oedig hogy nem akarok fizetni a gyerekemre, csak annyit válaszolnék, hogy annak idején én sem tudtam, hogy szülés után nem tudok vissza menni dolgozni. Sajnos a sors ezt hozta. De így is támogatjuk a gyereket. Semmivel sem kap kevesebbet mint a testvérei.

2018. okt. 29. 15:13
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem bíróság. Fogadj egy ügyvédet , itt ilyen helyzetben szerintem nem sokan vannak
2018. okt. 29. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!