Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Aki kitöltötte a családtervezé...

Aki kitöltötte a családtervezéssel és gyermekvállalással kapcsolatos nemzeti konzultációt, mi a véleménye a főállású anyaság intézményéről?

Figyelt kérdés
Illetve a többi kérdésre mit válaszoltatok és miért? Nekem két gyermekem van jelenleg, egyik ovis, másik bölcsis. Még gondolkozunk a férjemmel azon, hogy vállaljunk-e többet.
2018. nov. 8. 14:30
 1/9 anonim ***** válasza:
70%

Hát eddig is volt. De nyilván az elterjedéssel még többen sorra szülnének, a gyerekeik ezt látják példának, aztán x generáció múlva viszajutnánk oda hogy a nőknek nem kell diploma sem mert a takarításhoz és főzéshez minek?! Szóval nem értek egyet az iránnyal hogy a nők ki legyenek vonva a munka világából.

Inkább azt kéne erősíteni hogy több legyen a rugalmas munkahely, 6 órás munka, home office, stb. Mert akkor összeköthető a 3 gyerek a munkával rendesen.

2018. nov. 8. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%

Még nem kaptuk meg. Online kitöltési lehetőséget nem találtam. De a kérdéseket láttam. A főállású anyaság intézményét nem tudom értelmezni. És az sincs leírva, hogy ezzel mi jár. Pl. a 3 apától 6 gyereket kipotyogtató, sose dolgozó nő főállású anya? És ő lesz a követendő példa?

Mint ahogy az sem értelmezhető, hogy a gyereknek joga van apjához és az anyjához. És? Ha alkoholista az apja vagy drogos az anyja? Stb.

2018. nov. 8. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
92%

Biztos nem töltenek ki semmit, amit ez a kormány kürtöl szét.

Ha pedig a főállású anyaság ezek után is azt a plusz 25ezer forintot jelenti a kormánynak, mint eddig, akkor meg pláne nem gondolkodnék 3.gyereken.

Majd ha a "főállású anyaságot" teljes értékű munkának ítélik, akkor talán. De szerintem ez az intézmény nem létezik, amíg csak elvárják a sok gyerek potyogtatását, de az alap juttatásokat nem emelik, addig örüljenek, hogy barki max 1 gyereket vállal.

2018. nov. 8. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
87%

Az a véleményem, hogy nem állami kérdés. Legyen az főállású szülő (NEM anya vagy apa!), akinek megvan rá a lehetősége.


A tényleges nemek közötti egyenlőséggel ez könnyebben elérhető, mint a nő kizárólag anyaként értelmezésével, ami nevetséges, elmaradott és degradáló nézet.

2018. nov. 8. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
68%
Az hogy a segélyekből az állam nyakán élés újabb megnevezése.
2018. nov. 8. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
89%
Üdv (lassan) Gileádban!
2018. nov. 8. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
91%
Aki akar, legyen főállású anya, de ne állami pénzből. Én a magán részéről lebeszèlnèk róla mindenkit, de nyilván mindenki azt csinál amit akar. Csak nehogy jöjjön egy olyan élethelyzet (apuka halála, betegség, lecserél egy fiatalabbra) amikor ott marad az anyuka 3 gyerekkel, nulla munkavíszonnyal...biztos kapkodnának érte a munkáltatók.
2018. nov. 8. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Lehet. Annyi év főállású anyaság, ahány évig dolgozott szülés előtt (NEM KÖZMUNKÁN). Ha alanyi jogon járna, annak tudjuk, mi lenne a vége... most is van amúgy 25-30e közt van valahogy.

Én a családi pólék összegén emelnék, de alanyi jogon csak 2 gyerekre járna.

2018. nov. 10. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Amíg a nők otthon nem maradnak, addig a férfiak nem lesznek úgy megfizetve, hogy családot tudjanak eltartani.
2018. dec. 2. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!