Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Inkasszo van a számlámon...

Inkasszo van a számlámon családi pótlékot is levonja? És ha másik számlára kérem akkor ahhoz hozzányúlhat?

Figyelt kérdés
2019. jan. 23. 15:51
 1/9 anonim ***** válasza:
12%
Nem, gyerek után kapott pénz nem végrehajtható.
2019. jan. 23. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
94%

Mindenképp zárolja, de hagy rajta pénzt.

Egyrészt 28500-at, ezenkívül a 28500 es annak négyszerese közötti összeg felét. Teljesen mindegy, hogy családi pótlék, gyes, ápolási díj, a szomszéd fizetése stb.

De ha elfogadsz egy jó tanácsot, kérd minél előbb postára a családit es ha van más ilyen juttatás, akkor azt is. Azt nem tudják inkasszálni.

Egy bankos

2019. jan. 23. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Az inkasszó nem nézi, hogy te milyen jogcímen kapod, ha van rajta pénz, azt viszi is!
2019. jan. 23. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat :)

Ha ugy kérem a családit hogy az én nevemre de a párom számlájára akkor ahhoz hozzányulhat?

2019. jan. 23. 16:25
 5/9 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem párod számlájára nem kérheted. Ha meg van rendelkezési jogod, még párod pénzét is viszik. Postára kérd.
2019. jan. 23. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Akkor is


Az inkasszó a számlaszámhoz kötődik ( én is a férjemére kérem, gyed-et is)


Banki oldalról nem különböztetik meg egy számlán belül, hogy te pénzed én pénzem.. Erre van a külön folyószámla



Kérd postán

2019. jan. 23. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha a te neveden van a családi, akkor nem kérheted férjed számlájára. Legegyszerűbb a postai úton. Kicsit később kapod mint a számlások.
2019. jan. 24. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Kérd olyan másik számlára ami nem a te neveden van. Párom is így kapja a fizetését évek óta, különben a felét vinné a nav és mehetnénk az utcára.

Vagy kérd postai úton, ahhoz sem nyúlnak hozzá.

2019. jan. 24. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Fizesd vissza a tartozásodat például, és akkor nem kell ilyenekkel trükközni. Ha volt eszed elkölteni, akkor tudd is visszafizetni.
2019. jan. 27. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!