Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Honnan szamoljak a gyed-et?

Honnan szamoljak a gyed-et?

Figyelt kérdés
A terhessegem 13.hetetol itthon vagyok tappenzen, veszelyeztett terhes vagyok mar nem is mehetek vissza dolgozni. A gyed osszegenek megallapitasanal szamit ez hogy ilyen sokat leszek tappenzen? Vagy a normal fizetesemet veszik igenybe? Teljesen el vagyok veszve a csed gyed gyes temaban valaki fel tudna vilagositani? Neten is mindenhol mast irnak, a vedonom abszolut nem vagja...
2019. febr. 7. 14:53
 1/4 anonim ***** válasza:

Ellátás nem lehet ellátás alapja. Mindent bérből számolnak.


Esetedben a táppénzt megelőző tényleges bérből.

2019. febr. 7. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha a tp előtt megvolt a kötelező biztosított munkaviszonyod,akkor te is könnyedén ki tudod számolni ha tudod mennyi bruttóval voltál bejelentve.
2019. febr. 7. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen, ment a zold kez.

Es ez a cses meg gyes az elobb van v kesobb?

Ha 290bruttot kerestem akkor mikor mennyit fogok kapni?

2019. febr. 7. 15:10
 4/4 anonim ***** válasza:

Először csed a baba 168 napos koráig vagy ha hamarabb igényled, az igényléstől számított 168 napig. A bruttó béred 70%-a, csak adóköteles jövedelem.

A gyed a csed után következik, a baba 2 éves koráig. Bruttó bér 70%, de max a min bér 2x-esének 70%, adó és nyugdíjjárulék köteles.

Gyes a baba 2 éves korától 3 éves koráig jár. Fix nyugdíj minimum az összege. Ami talán 28500 most.

2019. febr. 7. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!