Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék

A kérdés

Honnan szamoljak a gyed-et?

A terhessegem 13.hetetol itthon vagyok tappenzen, veszelyeztett terhes vagyok mar nem is mehetek vissza dolgozni. A gyed osszegenek megallapitasanal szamit ez hogy ilyen sokat leszek tappenzen? Vagy a normal fizetesemet veszik igenybe? Teljesen el vagyok veszve a csed gyed gyes temaban valaki fel tudna vilagositani? Neten is mindenhol mast irnak, a vedonom abszolut nem vagja...

febr. 7. 14:53  Privát üzenet  

A válaszok

Ellátás nem lehet ellátás alapja. Mindent bérből számolnak.

Esetedben a táppénzt megelőző tényleges bérből.

A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/4Időpont febr. 7. 15:01 Privát üzenet
Ha a tp előtt megvolt a kötelező biztosított munkaviszonyod,akkor te is könnyedén ki tudod számolni ha tudod mennyi bruttóval voltál bejelentve.

A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/4Időpont febr. 7. 15:07 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Koszonom szepen, ment a zold kez.

Es ez a cses meg gyes az elobb van v kesobb?

Ha 290bruttot kerestem akkor mikor mennyit fogok kapni?

# 3/4Időpont febr. 7. 15:10 Privát üzenet

Először csed a baba 168 napos koráig vagy ha hamarabb igényled, az igényléstől számított 168 napig. A bruttó béred 70%-a, csak adóköteles jövedelem.

A gyed a csed után következik, a baba 2 éves koráig. Bruttó bér 70%, de max a min bér 2x-esének 70%, adó és nyugdíjjárulék köteles.

Gyes a baba 2 éves korától 3 éves koráig jár. Fix nyugdíj minimum az összege. Ami talán 28500 most.

A válaszíró 85%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/4Időpont febr. 7. 15:26 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Hogy számolják a GYED-et 2018-ban?
Milyen jövedelemből számolják a csed, gyed összegét?
Gyest hogyan számolják? Van ezen a munkahelyemen 9 hónap plusz 3 hónapja táppènzen vagyok mint veszèlyesztetett terhes
18. 02.12 ota dolgozom, ha terhes lennek akk a baba szuletesetol szamoljak a gyedet vagy a fogantatastol? Eddig tartos munka nelkuli vtam, alkalmi bejelentett munkaval. Elotte...
Határozott idejű munkaszerződésem van de szeretnénk kisbabát! Ha lejár a fél éves szerződésem és utána elmegyek munkanélkülire akkor a tgyás, gyes és a gyed jár ilyen esetben? És...
Gyed összegét mi alapján számolják? Az utolsó 6havi fizetés vagy az utolsó 2évi fizetés átlagkeresete?

Kérdések a Gyerekvállalás, nevelés rovatbólKérdések a Családi pótlék rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!