Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Anyaságihoz családi pótlékhoz...

Anyaságihoz családi pótlékhoz gyeshez milyen papirok kellenek a babának?

Figyelt kérdés
A taj kártya lakcim kártya születési anyakönyvi kivonaton kívül ?! Illetve ezeket mennyi idő elteltével kapom meg szülés után
2019. márc. 4. 23:09
 1/4 anonim ***** válasza:
Hat annyit tudok sajnos csak hogy az anyasagihoz a kiskonyved kell amiben megvan a 4 pecseted azt fogjak kerni ha jol tudom, a tobbit kovetnem en is mert mar engem is foglalkoztatmi is kell hozza
2019. márc. 4. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ennyi kell hozzá semmi több


A kiskönyv se kell, mert vagy az orvos vagy a védőnő (nekem a védönö, de hallottam már olyat hogy a doki) állít ki egy papirt, hogy részt vettél terhesgondozáson, azt kell majd beküldeni



A papírok szülés után kb egy hónapra meglesznek, taj két múlva, adó kártya egy hónap múlva jött meg nekem. Anyakönyvit a kórházba rögtön megkapod, másnap asszem.

2019. márc. 5. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Közben kaptam egy olyan infot hogy az anyakönyvit meg a taj kártyát a kórház intézi csak a lakcímet kell nekem meg az adót meg ha kell személyi ez lehetséges ?
2019. márc. 5. 07:01
 4/4 anonim ***** válasza:
Születési anyakönyvi kivonatot és a lakcímkártyát a kórház intézi. Ezt vagy a kórházban vagy az önkormányzaton tudod átvenni. Kb 5 munkanap. A taj és az adókártyát automatikusan postázzák az állandó lakcímre. Személyi igazolványt a 2 szülőnek együtt személyesen kell igényelni.
2019. márc. 5. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!